Menu

Energetická úspora díky venkovnímu stíněníV dnešní době je na trhu několik druhů okenních stínění. Venkovní žaluzie i rolety patří mezi skvělé stínící techniky. Jsou velice praktické, a pokud si vyberete správně, stanou se i velice elegantním doplňkem. Venkovní stínění je čím dál častěji na oknech rodinných domů, bytů, ale i na administrativních budovách.

Úspora energie pomocí venkovního stínění

Jednou z největších předností venkovní stínící techniky je, že velice účinně ovlivňuje tepelnou regulaci interiéru. Požadavky na externí stínění jsou jasné, v letním období chceme aby, omezovala přehřívání teploty v interiéru. Naopak v zimním období musí snižovat únik tepla okny ven. Udává se, že při využití venkovní stínící techniky domácnost ušetří na spotřebě energie přibližně 20-25 %.

venkovní rolety

Venkovní rolety

Venkovní stínění a jeho přednosti

Pokud hledáte stínění, které velice efektivně zastíní váš interiér, má termoregulační efekt nebo dokáže snížit hladinu hluku v místnosti, pořiďte si venkovní stínění. Jestliže v létě přijdou opět teplotní rekordy a venku bude vše rozpálené, jistě se budete rádi vracet do nepřehřátého domova. Jenže klimatizace není vždy ideálním řešením, i proto vás mohou venkovní stínící techniky velice zaujmout. Pokud se rozhodnete pro venkovní rolety, získáte s nimi navíc i ochranný prvek, který vás může ochránit před potencionálními zloději. Venkovní žaluzie i rolety můžete pořídit i s elektronickým pohonem, díky kterému si zajistíte větší komfort při ovládání. Díky automatizovanému ovládání dochází k ideálnímu naklánění lamel, čímž dochází k lepšímu regulování propustnosti světla. Správná propustnost světla umožňuje dosažení vyšší kvality stínění a zároveň se snižují náklady.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Termoregulační účinek

Jestli vám teplo okny uniká a v jaké míře lze zjistit na základě termovizního měření. To znázorňuje povrchové rozložení teploty na povrchu okna před použití a poté s použitím venkovního stínění. Výsledky měření ukazuje značný pokles tepelného projevu sledovaných oken. Propustnost tepla s použitím venkovních rolet či žaluzií se výrazně snížila.

Pomůžeme vám vybrat vhodné řešení na míru vašich potřeb. Kontaktujte nás 


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt