Menu

3 největší trendy v bydlení pro rok 2018Letošní rok je ve znamení města budoucnosti. Zmenšuje se prostor pro naše obydlí. Někdo sice dává ještě prostor větším místnostem, ale většinou se klade větší důraz na praktické bydlení se snadnou údržbou. Právě místo, kde žijeme, pracujeme a trávíme volný čas, si můžeme zařídit s mistrným interiérovým designem buducnosti, ale i dokonale si je zautomatizovat.

Chytrá domácnost

Chytrá domácnost to není jen dálkově ovládaný termostat a světlo. Komplexní systémy pro inteligentní domácnost dokáží ovládat téměř vše ve vaší domácnosti. Mezi měřitelné energie patří elektřina, plyn, voda a teplota ve vnitřních prostorách. Snímače pro veškeré energie seženete i v samoinstalačních balíčcích, které měří i bezdrátově pomocí jedné základny. Ta umožňuje přehledné zobrazení všech naměřených veličin, dodává podrobnou analýzu, umožňuje prohlížení historie a obsluhu zákaznického účtu z webového prohlížeče. Pro okamžitý přehled a náhled na měřená data použijete displej telefonu, tabletu či PC, ze kterého svou techniku můžete i pohodlně ovládat na dálku. Ovládat lze i stínící techniku, garážová vrata, nebo třeba zavlažování.

Vede multifunkčnost a minimalismus

Městské bydlení se musí stále více vyrovnávat s minimálním prostorem, kdy je třeba maximálně využít. Architekti upřednostňují zejména vestavné úložné prostory a multifunkční nábytek, kterým lze v případě potřeby velmi snadno změnit funkci místnosti. Zkusit můžete sklápěcí postel či pohovku zabudovanou ve skříni a sklopné stoly. Současně jde o zachování prostorově čistého a vzdušného interiéru. Funkční nábytek, který má v interiéru více uplatnění a vedle toho solitéry, které v prostoru vyniknou. Letí i výrazné barvy, letos konkrétně ostře fialová. Mezi aktuální trendy patří i čistý a svěží severský styl, který lze použít všude. Na nábytku, tapetách, pohovkách, křeslech i bytovém textilu.

Svěží retro

Retro stále letí. Velký návrat slaví výrazné zemité barvy, které byly populární v 70. letech, jako zelená, olivová, avokádová i v kombinaci se žlutou, hnědou a oranžovou. Jako doplňkové barvy pak slouží červená a modrá. Pokud chcete opravdový retro interiér, pořiďte si do místností také závěsy a tapety s typickými geometrickými vzory. Dobový originál, který může být i vlastnoručně zrestaurovaný, dnes patří ke stylovému bydlení. V retro interiéru si můžete dovolit i pestré barvy na vašem nádobí. Nebojte se ale ani výrazně divokých kombinací a zapojte textilní doplňky.


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt