Menu

5 tipů na vánoční výzdobu bytuvánoční dekorace

Vánoční stromeček má během svátků většina domácností na celém světě jako vrchol slavnostní vánoční výzdoby. Pro dokonalou vánoční atmosféru v domě či bytě ale pouhé nazdobení stromku nestačí. To pravé vánoční kouzlo navodí vánoční aranžmá a dekorace. Máme pro vás 5 tipů na snadnou a současně originální vánoční výzdobu. Kromě vánočních kouliček a zvonků použijte pro sváteční výzdobu pentle a stuhy, viktoriánské ozdoby doplněné o korálky a třpytivé ornamenty. Existuje ale i mnoho originálnějších a snadných způsobů, jak udělat vánoční aranžmá.

Zapojte plyšáky

Můžete si je zakoupit nebo půjčit od svých dětí. Použijte minimálně 3 plyšové medvídky, které posadíte vedle sebe a obléknete je do šatů v barvách vaší výzdoby. Budou jim slušet stříbrné či červené vestičky. Pokud nepatříte mezi zdatné šicí typy, postačí uvázat medvídkům kolem krku pěknou mašli ve zmíněné barvě vánočních dekorací. Nakonec posaďte medvídky na stůl, do rohu u dveří, nebo si je můžete seřadit třeba podle velikosti.

Rozbité ozdoby a zbytky stužek

Občas se nám stane, že nám spadne nějaká ozdoba ze stromku, nebo se při nám zdobení rozbije. I ta se však dá velmi dobře použít na vánoční dekoraci. Stačí, když tyto střepy z barevných a lesklých ozdob na stromek nasypete třeba do skleněné číše či misky a mezi ně pak umístíte jednu nebo více celých ozdůbek podle velikosti zvolené číše. Můžete tam dát i svíčku. Pak ji ovážete zbytkem stužky, která vám zbyla z balení vánočních dárků. A dekorace je hotová.

Balicí papír a prázdné krabice

Pokud vám zbyl po zabalení vánočních dárků ještě nějaký balicí papír, stačí si jej šikovně zmuchlat do koulí a pak jej ovázat vánoční stuhou. Můžete také zkusit použít různě velké krabice a krabičky všech tvarů a velikostí, co doma najdete a pak je zabalte jako dárky. Pak je už jen různě rozmístěte po celém bytě či domě a máte připravenou pěknou vánoční dekoraci.

Pojďte zpátky do mateřské školky

Možná si ještě pamatujete na své dětství, jak jste v mateřské školce vyráběli vánoční dekorace z papíru. Nyní jste mnohem zručnější a můžete si s ozdobami víc vyhrát. Zkuste si třeba vystříhat z bílého a několikrát přeloženého papíru různé tvary sněhových vloček a pak tyto dekorace nalepte průhlednou izolepou na okno a kolem okna dejte žárovičky. Výsledek bude dokonalý.

sněhová vločka z papíru

sněhová vločka tvorba

Látkové dekorace

S trochou šikovnosti, s látkami a za pomocí nůžek si vytvoříte pěkné vánoční dekorace. Sežeňte si různé druhy kousků silnějších látek v barvách vašich Vánoc a začněte si z nich vystřihovat. Bohatě vám postačí snadné motivy, jako zvonky, hvězdy, komety, vločky a stromečky. Fantazii se meze nekladou. Zkusit můžete motivy vánočních saní, sobů i Santa Clause, ale doporučujeme zůstat u našich sněhuláků, oveček, oslíků anebo jiných postaviček z betléma. Vánoční aranžmá můžete udělat na mnoho způsobů, kde můžete uplatnit vaši kreativitu, proto nezůstaňte jen u nakupování často předražených dekorací a vytvořte si je letos sami.

látková vánoční dekorace

vánoční dekorace z látky


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt