Menu

Chytrá domácnost během zimy ušetří i tisíce korunV zimě nám narostou naše režijní náklady o desítky procent právě díky vytápění a delšímu svícení. V posledních letech jsou v oblibě chytré domácnosti řízené elektronicky. Ušetří vám až přes 30 % nákladů za energie a od roku 2014 se jejich počet v Evropě 3x zvýšil. Chytrá domácnost vám tak v zimě ušetří tisícikorunové položky za energie. Propojte vrata, stínící techniku, topení i světla. Chytrá domácnost navíc váš domov může ochránit. Systém umí třeba na dálku napojená světla u vašeho domu či v domě zapnout či vypnout. Během zimní dovolené je můžete náhodně několikrát na chvíli rozsvítit a vzbudit dojem, že je někdo doma. Zloději obhlížející objekty vhodné k vykradení ten váš dům či byt nechá raději na pokoji.

Propojení topení a stínicí techniky

Inteligentně řízený dům či byt může mít řízený vytápěcí systém. Teplotu si můžete nastavit samostatně v každé místnosti. Teplotní čidla mohou spouštět a vypínat topení v závislosti na aktuálním počasí. Systém umí naprogramovat spouštění na určitou dobu a topí jen ve chvíli, kdy je to potřeba. Pokud jste přes den mimo domov, může topit méně a zvýšit se před vaším příchodem domů. Na systém připojte stínicí techniku jako předokenní rolety a venkovní žaluzie. Světelná čidla rozpoznají, když vysvitne slunce, a rolety i žaluzie se vytáhnou. Interiér se ohřeje díky slunečnímu svitu a při poklesu teplot se stínicí technika zase stáhne a pomůže s izolací interiéru.

venkovní rolety

Zapojte garážová vrata i osvětlení

Na centrální systém lze napojit i garážová vrata, která lze otevírat a zavírat jen na dobu nezbytně nutnou pro vyjetí. Díky tomu nedojde k tepelným ztrátám při dlouhém větrání. Polohu rolet, žaluzií i vrat kdykoliv zjistíte přes tablet či smartphone, zda jste nezapomněli zavřít, nebo můžete někomu otevřít. Přes ně je taky můžete na dálku ovládat. Střídavě vytažené a stažené rolety a žaluzie budí zdání, že jste doma a zloději se neodváží vstoupit. I na osvětlení lze ušetřit tisíce korun, když zapojíte čidla. Zapomenuté rozsvícené světlo, které svítí i několik hodin, udělá na konečném účtu své. Čidla ale světlo rozsvítí vždy jen v případě, že v místnosti někdo je. Jakmile přestanou čidla pohyb registrovat, automaticky se pak světla zhasínají. Opět vše můžete po napojení osvětlení na centrální systém pomocí tabletu či smartphonu kontrolovat. Máte přehled, zda se někde zbytečně svítí, nebo ne.

automatizace domácnosti

Máte otázky ohledně chytré domácnosti? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt