Menu

Jak na čištění okenních žaluziíJak na čištění okenních žaluzií

Venkovní žaluzie jsou v dnešní době používány velice často, není se čemu divit. Nejenomže mají nenahraditelné vlastnosti, ale propůjčí vašemu domu neotřelý vzhled a stanou se neodmyslitelným doplňkem vaší stavby. Jestli chcete, aby byly stejně hezké a funkční jako nové i po několik letech, stačí dodržovat určité postupy při jejich čistění.

Venkovní žaluzie

Jednou po létě, jednou po zimě

Ideální je čistit venkovní žaluzie 2x do roka přesněji po létě a po zimním období. Po zimě budou žaluzie zanesený od popela a v létě pak od pylu z kytek a stromů. Nemusíte se obávat žádných složitostí, pravděpodobně nebudete k práci potřebovat nic, co byste už doma neměli.

Jak na to?

Nejprve sklopte žaluzie do svislé polohy a poté je opláchněte vodou. Pomocí houby nebo měkkého hadříku omyjte žaluzie mýdlovou či jarovou vodou. Po namydlení důkladně spláchněte ze žaluzií pěnu. Pro čistění můžete použít například zahradní hadici nebo parní čistič. Může se využít i vysokotlakový čistič, který nastavíte na nižší výkon, nicméně tento čistič nemusí mít doma každý.

lamely venkovních žaluzií

TIP: Zvolit venkovní žaluzie nebo venkovní rolety?

Čemu se rozhodně vyhnout?

I když jsou venkovní žaluzie vyráběny z odolných materiálů, aby vydržely nepříznivé podmínky. Nicméně pokud nanesete prostředky na čištění, které nejsou pro čistění žaluzií vhodné pro jejich údržbu, můžete žaluzie nenávratně znehodnotit. Nezkoušejte žádné speciální prostředky, věřte, že slabé nečistoty odstraníte mýdlovou vodou. Nejhorší možné přípravky, které můžete použít, jsou například rozpouštědla, čistící písky a čisticí pasty, organická ředidla nebo silné alkalické čisticí prostředky.

Stále jako nové…

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými a účinnými radami, prodloužíte životnost vašich venkovních žaluzií o několik let a navíc budou vypadat stále jako nové.

Venkovní stínění žaluziemi

Potřebujete pomoci s údržbou žaluzí? Neváhejte nás kontaktovat, pomůžeme vám.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt