Menu

Co znamená pojem “moderní dům”?Kdo by někdy nesnil o vlastním domu situovaném někde na okraji města či na venkově. Existuje jedno slovní spojení, které s tímto tématem každodenně slýcháme. Ať už v televizi, v rádiu, nebo o se o něm někde dočteme. A tím je právě “moderní dům”. Ani nás vlastně nenapadne se nad jeho významem více zamýšlet. To má ale za následek to, že pojem moderní dům chápe každý trošku jinak.

Pojem moderní bydlení se s mění s dobou

Význam slov moderní bydlení se vždy váže k době, kdy se používá. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že dnes již není moderní to, co bylo před dvaceti lety. Význam těchto dvou slov se tedy mění s postupem doby, vývojem technologií, vědy a také podle toho, co je zrovna “trend”. Můžeme začít hned celkovým vzhledem, kde jsou dnes velice rozšířené atypické stavby. Některé dokonce mohou díky své architektuře vypadat z každé strany jinak.

Čas na rodinu i na práci

Již odzvonilo době, kdy práce musela být nutně vykonávána z kanceláře. Proto se do novostaveb implementují pracovny, ale dokonce i zastřešené terasy speciálně navržené pro práci v letních měsících. Interiér se celkově podřizuje praktičnosti. Výjimkou proto nejsou propojené místnosti, jež mohou oddělovat pouze panelové posuvné stěny, nebo otevřené stropy. Jedna věc se v domech drží již od nepaměti. A tou je dřevo. Masivní schodiště, nábytek a podlaha z tvrdého dřeva bude ceněna vždy.

Moderní technologie nám dávají nové možnosti

Široké možnosti máme právě díky moderním technologiím, které zabraňují úniku tepla. Bez následků si proto můžeme dovolit otevřít prostor až ke krovům, nebo prosvětlit prostor díky velkým oknům či proskleným stěnám. Ty navíc poskytují pěkný výhled do krajiny a opticky otevírají prostor. Nechtěnému úniku tepla v tomto případě mohou bránit i venkovní rolety.

Dokonalá ukázka

Na obrázcích můžete vidět dřevostavbu postavenou nedaleko Hradce Králové. Tato moderní stavba je výsledkem práce firmy GEBAS Atelier Architects s.r.o. Požadavky majitelů zněly jasně. Moderně vypadající přízemní dům spojený s přírodou. Nechybí proto mnoho prosklených ploch s výhledem a dvě terasy, na kterých mohou trávit čas. Ty navíc chytře propojují stavbu s bazénem, zahradou a přilehlým golfovým hřištěm. Dominantou interiéru je velká krbová vložka, jež nejen dobře vypadá, ale vytápí dům v chladných měsících.

moderni dum

moderni dum interier

moderni dum


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt