Menu

Energetická úspora díky venkovnímu stíněníV dnešní době je na trhu několik druhů okenních stínění. Venkovní žaluzie i rolety patří mezi skvělé stínící techniky. Jsou velice praktické, a pokud si vyberete správně, stanou se i velice elegantním doplňkem. Venkovní stínění je čím dál častěji na oknech rodinných domů, bytů, ale i na administrativních budovách.

Úspora energie pomocí venkovního stínění

Jednou z největších předností venkovní stínící techniky je, že velice účinně ovlivňuje tepelnou regulaci interiéru. Požadavky na externí stínění jsou jasné, v letním období chceme aby, omezovala přehřívání teploty v interiéru. Naopak v zimním období musí snižovat únik tepla okny ven. Udává se, že při využití venkovní stínící techniky domácnost ušetří na spotřebě energie přibližně 20-25 %.

venkovní rolety

Venkovní rolety

Venkovní stínění a jeho přednosti

Pokud hledáte stínění, které velice efektivně zastíní váš interiér, má termoregulační efekt nebo dokáže snížit hladinu hluku v místnosti, pořiďte si venkovní stínění. Jestliže v létě přijdou opět teplotní rekordy a venku bude vše rozpálené, jistě se budete rádi vracet do nepřehřátého domova. Jenže klimatizace není vždy ideálním řešením, i proto vás mohou venkovní stínící techniky velice zaujmout. Pokud se rozhodnete pro venkovní rolety, získáte s nimi navíc i ochranný prvek, který vás může ochránit před potencionálními zloději. Venkovní žaluzie i rolety můžete pořídit i s elektronickým pohonem, díky kterému si zajistíte větší komfort při ovládání. Díky automatizovanému ovládání dochází k ideálnímu naklánění lamel, čímž dochází k lepšímu regulování propustnosti světla. Správná propustnost světla umožňuje dosažení vyšší kvality stínění a zároveň se snižují náklady.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Termoregulační účinek

Jestli vám teplo okny uniká a v jaké míře lze zjistit na základě termovizního měření. To znázorňuje povrchové rozložení teploty na povrchu okna před použití a poté s použitím venkovního stínění. Výsledky měření ukazuje značný pokles tepelného projevu sledovaných oken. Propustnost tepla s použitím venkovních rolet či žaluzií se výrazně snížila.

Pomůžeme vám vybrat vhodné řešení na míru vašich potřeb. Stačí nás kontaktovat. Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt