Menu

Lamelová pergolaLamelová pergolaVysoce funkční a zároveň luxusně vyhlížející design zaručí naše nová řada pergol pro kryté posezení na zahradě či terase. Liší se materiálem, konstrukcí i systémem zastřešení stropu a svislých stěn. Lze zvolit samostatně stojící zahradní pergolu nebo ji přisadit k fasádě domu. Moduly jsou vyráběné na míru a dají se různě spojovat i kombinovat s možností vytváření neomezeného vnitřního prostoru.

Možnosti provedení

Typ zastřešení

Správný typ zastřešení zajistí celoroční obyvatelnost pergoly s komfortním prostorem k relaxaci za každého počasí. Oproti klasickým střechám ze skla či polykarbonátu jde o variabilní zastřešení odolné proti dešti, větru a slunečním zářením. Nastavíte si strop do poloh, jaké v dané chvíli potřebujete.

Použití designových hliníkových lamel ladí s venkovními žaluziemi a má menší sklon než baldachýnový nebo roletový strop, pod kterým odvádí vodu. Lamely jsou kryté vodorovnou atikou v podobě nosné konstrukce stropu a mohou ukrývat svislé rolety pro boční stínění. Stropní hliníkové lamely jsou profilované a osazené těsněním. Při dosednutí na sebe vytvoří monolitickou nepropustnou plochu.

Boční zastínění pomocí rolet

Nejčastější jsou rolety screenové nebo s transparentní fólií. Jsou vzdušné, odolné proti větru a částečně i dešti. Při vsazení přímo do konstrukce, jsou při vytažení zcela neviditelné a konstrukce působí designově čistě. Na jednodušší konstrukce se rolety dají montovat i dodatečně. Speciální textilie vytvoří soukromí při zachování pohledu, kvalitně odstíní sluneční paprsky a vytvoří komfortní prostředí k relaxaci. Všechny rolety jsou poháněny motorem s možností dálkového ovládání a napojení na inteligentní ovládání domu či aplikací pro mobilní telefon i tablet s androidem nebo iOS.

Boční zastínění pomocí posuvných skleněných stěn

Posuvné skleněné stěny i v odsunutém stavu vždy zasahují částečně do plochy a konstrukce je méně vzdušná. Doporučujeme kombinaci rolet a zasklených posuvných křídel s jednoduchou manipulací umístěných v poli sloužícímu ke vstupu dovnitř pergoly, a rolety do ostatních polí. Jsou ovládána vždy manuálně a lze kombinovat skla s roletami ve stejném poli. Posuvná skla jsou bezrámová a zachovávají celkově lehký design. Zasklení lze instalovat i dodatečně. 

Hliníkové posuvné okenice a odolnost konstrukce

Oblíbené jsou i hliníkové posuvné okenice s dřevěnými – cedrovými nebo hliníkovými lamelami, které lze libovolně posouvat i naklápět. Díky naklápění lamel lze více regulovat prosvětlení a uzavření terasy. Samostatně stojící konstrukce se musí instalovat na vhodný a zpevněný podklad vyhovující nosnosti konstrukce. Jsou méně odolné větru než konstrukce pevně spojené se stěnou domu. Jejich větrná odolnost spadá do 11. stupně Beaufortovi stupnice odpovídající větru o síle 103 km/h při uzavřených lamelách. Pro zachování možnosti ovládání střechy pak do 7. stupně Beaufortovi stupnice, která odpovídá větru o síle 50 km/h.

Příslušenství

Naše modely pergol je možné lakovat do jakékoliv barvy RAL ve struktuře hladké a hrubé s matnou či lesklou povrchovou úpravou.

Všechny viditelné komponenty barevně ladíme k základní či speciální barvě hlavní konstrukce a profilů. Lze si i bez příplatku vybrat barvu pro rámovou konstrukci a odlišnou barvu pro lamely pro docílení unikátního efektu.

K lakování konstrukcí používáme vysoce kvalitní laky předních evropských výrobců odolné proti mechanickému poškození, UV záření, agresivnímu mořskému podnebí i soli. Velký důraz klademe na maximální barevnou stálost námi použitých materiálů.

Technická specifikace

Fotogalerie lamelových pergol

 

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt