Menu

Lamelová pergolaBioklimatická pergola

Vysoce funkční a zároveň luxusně vyhlížející design zaručí naše nová řada pergol pro kryté posezení na zahradě či terase. Liší se materiálem, konstrukcí i systémem zastřešení stropu a svislých stěn. Lze zvolit samostatně stojící zahradní pergolu nebo ji přisadit k fasádě domu. Moduly jsou vyráběné na míru a dají se různě spojovat i kombinovat s možností vytváření neomezeného vnitřního prostoru.

Lamelová pergola

Výhody lamelových pergol

ochrana proti slunciSkvělá ochrana před sluncem a deštěm

Oproti klasickým střechám ze skla či polykarbonátu jde o variabilní zastřešení odolné proti dešti, větru a slunečnímu záření. Nastavíte si strop do poloh, jaké v dané chvíli potřebujete.

RELAXACE ZA KAZDEHO POCASIRelaxace za každého počasí

Správný typ zastřešení zajistí celoroční obyvatelnost pergoly s komfortním prostorem k relaxaci za každého počasí s možností nastavení dle potřeby v aktuálním čase.

regulace svetlaEfektivní regulace světla

Speciální textilie vytvoří soukromí při zachování možnosti pohledu ven a kvalitně odstíní sluneční paprsky. Zajistí i možnost efektivní regulace světla.

MOZNOST BOCNIHO STINENIMožnost bočního stínění

Lamely jsou kryté vodorovnou atikou v podobě nosné konstrukce stropu a mohou ukrývat svislé rolety pro boční stínění.

MOZNOST VYUZITI PRISLUSENSTVIMožnost využití příslušenství

Je zde možnost využití příslušenství, jako jsou topné a sálavé panely, infrazářiče, LED osvětlení s možností RGB a funkcí stmívání, čidla povětrnostních podmínek i outdoorové reproduktory.

PRIROZENA VENTILACEPřirozená ventilace vzduchu

Lamelové pergoly jsou perfektně vzdušné a zaručují možnost snadného proudění vzduchu. Speciální textilie vytvoří soukromí, zachová pohled ven a odstíní sluneční paprsky.

moderni vzhledElegantní a luxusní design

Nová řada pergol zaručí vysoce funkční a luxusně vyhlížející design. Je určená pro kryté posezení na zahradě i terase s možností vytváření neomezeného vnitřního prostoru. Maximální šířka 4 000 mm, délka 6 000 mm a výška 3 000 mm.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Posuvné skleněné stěny jsou ovládány vždy manuálně, lze je však kombinovat s roletami ve stejném poli. Boční zastínění pomocí rolet je ovládáno vždy pomocí motoru.

jednoduché ovládáníMobilní

Lamelové pergoly jsou poháněny motorem s možností napojení na inteligentní ovládání domu či aplikací pro mobilní telefon i tablet s androidem nebo iOS. Můžete si pořídit chytrou domácnost.

ovládání vypínačemVypínačem

Lamelové pergoly jsou poháněny motorem s možností ovládání pomocí tlačítka neboli vypínače.

ovládání ovladačemOvladačem

Lamelové pergoly jsou poháněny motorem s možností dálkového ovládání pomocí dálkového ovladače.

Možnosti provedení

Typ zastřešení

Boční stínění bioklimatických pergol

Boční zastínění pomocí rolet

Nejčastější jsou rolety screenové nebo s transparentní fólií. Jsou vzdušné, odolné proti větru a částečně i dešti. Při vsazení přímo do konstrukce, jsou při vytažení zcela neviditelné a konstrukce působí designově čistě. Na jednodušší konstrukce se rolety dají montovat i dodatečně. Speciální textilie vytvoří soukromí při zachování pohledu, kvalitně odstíní sluneční paprsky a vytvoří komfortní prostředí k relaxaci. Všechny rolety jsou poháněny motorem s možností dálkového ovládání a napojení na inteligentní ovládání domu či aplikací pro mobilní telefon i tablet s androidem nebo iOS.

Boční zastínění pomocí posuvných skleněných stěn

Posuvné skleněné stěny i v odsunutém stavu vždy zasahují částečně do plochy a konstrukce je méně vzdušná. Doporučujeme kombinaci rolet a zasklených posuvných křídel s jednoduchou manipulací umístěných v poli sloužícímu ke vstupu dovnitř pergoly, a rolety do ostatních polí. Jsou ovládána vždy manuálně a lze kombinovat skla s venkovními roletami ve stejném poli. Posuvná skla jsou bezrámová a zachovávají celkově lehký design. Zasklení lze instalovat i dodatečně.

Hliníkové posuvné okenice a odolnost konstrukce

Oblíbené jsou i hliníkové posuvné okenice s dřevěnými – cedrovými nebo hliníkovými lamelami, které lze libovolně posouvat i naklápět. Díky naklápění lamel lze více regulovat prosvětlení a uzavření terasy. Samostatně stojící konstrukce se musí instalovat na vhodný a zpevněný podklad vyhovující nosnosti konstrukce. Jsou méně odolné větru než konstrukce pevně spojené se stěnou domu. Jejich větrná odolnost spadá do 11. stupně Beaufortovi stupnice odpovídající větru o síle 103 km/h při uzavřených lamelách. Pro zachování možnosti ovládání střechy pak do 7. stupně Beaufortovi stupnice, která odpovídá větru o síle 50 km/h.

Příslušenství

Naše modely pergol je možné lakovat do jakékoliv barvy RAL ve struktuře hladké a hrubé s matnou či lesklou povrchovou úpravou.

Všechny viditelné komponenty barevně ladíme k základní či speciální barvě hlavní konstrukce a profilů. Lze si i bez příplatku vybrat barvu pro rámovou konstrukci a odlišnou barvu pro lamely pro docílení unikátního efektu.

K lakování konstrukcí používáme vysoce kvalitní laky předních evropských výrobců odolné proti mechanickému poškození, UV záření, agresivnímu mořskému podnebí i soli. Velký důraz klademe na maximální barevnou stálost námi použitých materiálů.

Technická specifikace

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na lamelovou pergolu.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme žaluzie obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou pergol.

Fotogalerie lamelových pergol

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt