Menu

Zastínění zimních zahradZastínění zimních zahrad

Zimní zahrada je okrasou mnoha domů. Je oázou klidu pro lidi, rostliny i zvířata. Uchylujeme se sem za účelem oddechu a odpočinku. Zastínění vytvoří v zimních zahradách ideální prostředí za jakéhokoliv počasí. Propojuje jednoduchý design s vysokou funkčností a nevpustí do zimní zahrady přebytek slunce.

zastineni zimnich zahrad

Zastínění zimních zahrad a pergol

Vhodné zastínění zimní zahrady nevpustí dovnitř nepříjemně horko. Naše markýzy umožní využívat všechny prosklené přístavby po celý rok. Vyberte si vhodný model pro zastínění vaší zimní zahrady. Zastínění zimních zahrad a pergol vytvoří v těchto oázách klidu ideální prostředí za jakéhokoliv počasí. Naše zastínění spojuje jednoduchý design s vysokou funkčností.

Zimní zahrada nabízí přírodu na dosah, dostatek přirozeného světla a krásný výhled na okolní krajinu. Možné je zastínění části nebo celé zimní zahrady. Získáte potřebné soukromí a zmírníte vysokou teplotu, která nesvědčí většině rostlin. Pomocí optimální zastiňovací techniky vytvoříte přirozené klima příznivé a potřebné soukromí.

V horkých dnech docílíte příjemného klimatu a zvýšíte komfort zimní zahrady. Kvalitně provedená a propracovaná zastiňovací technika do posledního detailu přirozeně doplní každou zimní zahradu. Při výrobě je kladen velký důraz na prvotřídní kvalitu materiálů, technické zpracování i estetický vzhled.

Možnosti stínění podle vašich představ

V nabídce je několik typů zastínění zimních zahrad s podrobnými informacemi o minimálním a maximálním rozměru a s důležitými technickými parametry. Lze zastínit i atypickou zimní zahradu, která je různě členitá. Vyrobíme zastínění přímo na míru přesně podle vašich představ a zadaných parametrů.

Nejprve proběhne první konzultace, pak návrh, kompletní dodávka i pozáruční servis. Výběr zastínění pro zimní zahradu je důležitým rozhodnutím, každodenně ovlivňuje vaši spokojenost a čas strávený v zimní zahradě či pod pergolou. S námi bude rozhodování snadné.

Zastínění zimní zahrady je nenáročné na obsluhu. Je ovládáno elektromotorem s kontrolovaným dojezdem tkaniny do kazety. Stačí stisk jednoho tlačítka. Vhodná je instalace automatických čidel na slunce a vítr. Snadná je i údržba. Pro běžné čištění konstrukce i tkaniny stačí čistá voda bez chemických přípravků.

Výhody zastínění zimních zahrad

Zimní zahrada či pergola je příjemné rozšíření bydlení. Příjemné klima navodí vhodná forma stínění. Díky němu si můžete dopřát relaxaci v zimní zahradě i pod pergolou po celý rok. Pořiďte si efektivní formu venkovního zastínění.

uplne zatemneni a ochrana proti slunciOchrana před sluncem

Zastínění zimních zahrad zabrání jejich přehřátí. Systém Xline odrazí sluneční paprsky ještě předtím, než projdou přes sklo do interiéru. Stínění nainstalované zvenčí nezabírá vnitřní prostor zimní zahrady. Systém Xlight se instaluje zevnitř a vhodně místnost zastíní od nepříjemného oslňujícího slunce. Navrhneme zastínění pro zimní zahradu, pergolu i další skleněné plochy nebo světlíky.

zabraňuje přehříváníZabraňuje přehřívání

Systém Xline se montuje zvenčí, dokáže odrazit sluneční paprsky ještě předtím, než projdou do interiéru přes sklo. Stínění nainstalované zvenčí pak nezabírá vnitřní prostor zimní zahrady. Systém Xlight se instaluje naopak zevnitř a interiér zastíní od nepříjemného oslňujícího slunce.

velky vyber latekŠiroká nabídka barev

Hliníkové části jsou opatřeny práškovým vypalovaným lakem v barvě dle vzorníku RAL. Markýzové akrylové látky a speciální tkaniny Soltis jsou dostupné v široké nabídce vzorů a barev. Jsou neprůhledné, odolné proti vyblednutí, plísni, zetlení, vodě, slunečnímu záření, umožňují přiměřený průhled ven a zabraňují přehřívání interiéru.

napojení na automatizaci domuMožnost napojení na automatizaci domácnosti

Zastínění zimní zahrady je ovládáno elektromotorem s kontrolovaným dojezdem tkaniny do kazety pomocí tlačítka. Vhodná je instalace automatických čidel na slunce a vítr. Pokud jste příznivci chytré domácnosti, tento systém se dá velmi dobře propojit s vaším zařízením.

vhodne pro pergolyVhodné stínění i pro pergoly

Tento typ zastínění nemusí sloužit jen pro stínění zmíněných zimních zahrad, ale i při zastínění pergoly. Navrhneme zastínění pro zimní zahradu, pergolu, terasu, další skleněné plochy nebo světlíky. Snadná je i údržba. Pro běžné čištění konstrukce i tkaniny stačí čistá voda bez chemických přípravků.

Možnosti ovládání

jednoduché ovládáníMobilní

Na menších plochách by bylo možné použít kliku. Ovládání tohoto systému je však možné pouze pomocí elektromotoru. Motorické řízené ovládání je komfortní a pohodlné. Lze jej propojit s chytrým mobilním zařízením a takto snadno ovládat.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené stínění lze komfortně ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte pak manuálně vytahovat a zatahovat pomocí kliky. Stisknutím jediného tlačítka stínění nastavíte do požadované polohy v aktuálním čase.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízení dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak jednotlivé rolety libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Konstrukce zastínění

Celková konstrukce se skládá z látky, hliníkové kazety, bočních vodících lišt a z profilu s napínacím systémem. Při zasunutí stínění se tkanina navine na tyč a zůstane pak ukrytá v kazetě. Při vysouvání se látka odvíjí z hřídele a současně se dá do pohybu i přední profil, který se pevně napíná pomocí speciálního systému s protitahem. Systém zaručuje, že je látka v jakékoliv pozici vždy pevně napnutá.

Materiál

Hliníkové části jsou opatřeny práškovým vypalovaným lakem. Barvu laku lze přizpůsobit dle přání libovolného odstínu ze vzorníku RAL. Kazety, boční lišty a přední profil se vyrábějí z hliníkové slitiny velmi odolné vůči korozi. Navíjecí ocelová tyč je maximálně pevná a kompletně chráněná v kazetě.

Druhy látek

Pro zastínění se používají markýzové akrylové látky a speciální tkaninu Soltis. Soltis je převratný druh materiálu umožňující přiměřený průhled ven. Současně díky své struktuře dokonale zadržuje tepelné záření a zabraňuje přehřívání interiéru. Akrylátové látky jsou neprůhledné, dostupné v široké nabídce vzorů a barev. Jsou odolné proti vyblednutí, plísni, zetlení, vodě i slunečnímu záření.

Typy zastínění

Nabízíme zastínění typu Xline, které se montuje na vnější stranu oken zimní zahrady a zastínění typu Xlight, které se montuje na spodní, tedy vnitřní stranu. Zimní zahrada získá s vhodným stíněním příjemné klima. Umožní vám být blíž přírodě bez ohledu na roční období i počasí.

Xline

Systém Xline představuje roletu, která jezdí nad samotným zasklením. Sluneční záření se zastaví dříve, než se stačí dostat přes sklo do interiéru. Tím dojde k výraznému poklesu teploty uvnitř. Látková roleta s protitahem zabezpečuje vypnutí markýzové látky. Tento typ zastínění nemusí sloužit jen pro stínění zimních zahrad, ale i při zastínění pergoly či terasy.

Díky odolné hliníkové konstrukci se roleta montuje přímo na vnější část konstrukce zimní zahrady. Tak roleta zachytí a odrazí až 80 % tepla, které by jinak přirozeně prošlo až do místnosti. Jako stínicí tkanina se v současné době standardně používá Akrylové vlákno nebo polyester Soltis. Ovládání tohoto systému je možné jen pomocí elektromotoru.

Xlight

Systém Xlight nebojuje ani tak teplem, ale vhodně místnost zastíní od nepříjemného oslňujícího slunce. Systém se montuje pod konstrukci pergoly či zimní zahrady. Je tedy instalován pod samotné zasklení či zastřešení. Osvědčený systém protitahu zabezpečuje vypnutí markýzové látky. Má velmi jemné vodící lišty a malou velikost kastlíku. Kotvení probíhá pomocí klip-držáků, které se lehce znovu demontují.

Systém Xlight se může použít jako fasádní markýza nebo venkovní stínění menších zimních zahrad. Viditelná konstrukce systému Xlightu je hliníková a práškově lakovaná. Tento typ spojení zajistí téměř neomezenou životnost. Ovládá se klikou, při větších rozměrech je doporučeno pro snadnou manipulaci doplnit elektromotorem, který zajistí plynulý a komfortní způsob ovládání.

Barevné varianty stínění

Vzorník

Orientační ceník zastínění zimních zahrad

Cena zastínění zimních zahrad se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, barva a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci žaluzií preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Zastínění zimních zahrad a pergol o rozměru 400×300 cm Ovládání Cena (včetně DPH)
Varianta Xlight Tlačítkem 64000 Kč
Varianta Xlight Ovladačem 67000 Kč
Varianta Xline Tlačítkem 90000 Kč
Varianta Xline Ovladačem 93000 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na stínění.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme žaluzie obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou stínění.

Fotogalerie stínění venkovních zahrad a pergol

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt