Menu

Výsuvné venkovní markýzyVenkovní výsuvné markýzy

Venkovní výsuvné markýzy představují ideální řešení pro docílení příjemného zastínění exteriérů v podobě teras i balkónů. Parné letní dny na balkoně i terase jsou s nimi mnohem snesitelnější. Pod našimi markýzami prožijete příjemné dny v příjemném stínu. Venkovní markýzy vhodné na terasu a balkon vás spolehlivě ochrání před slunečními paprsky a díky speciální povrchové úpravě i před mírným deštěm.

markýzy na balkon a terasu

V nabídce jsou různé typy, ze kterých si lze vybrat markýzu podle svých představ a potřeb. Markýzu lze vyrobit přesně na míru, podle zvolených rozměrů, barvy konstrukce, látky i způsobu ovládání. Kloubové markýzy v sobě elegantně spojují jednoduchost, kvalitu a příznivou cenu. Tento typ markýz se často používá u rodinných domů, obchodů i restaurací. U kloubových markýz se látka navíjí na hřídel a může být chráněna stříškou nebo kazetou. Její vysouvání zajišťují předepnutá ramena.

Markýza nemá oproti pergole žádnou pevnou opěrnou konstrukci. Pokud tedy hledáte univerzální ochranu před sluncem bez viditelné konstrukce, jsou pro vás kloubové markýzy přesně to pravé. Markýzy výborně zastíní. Se správným sklonem vás současně ochrání i proti dešti. Jedinou slabinou oproti pergolám je nižší odolnost vůči větru. Se zabudovaným větrným a otřesovým senzorem ale markýze nehrozí poškození a sama se stáhne.

Venkovní markýzy výsuvné

Výsuvné markýzy patří v současné době mezi nejoblíbenější a nejprodávanější typy markýz. Kloubová ramena dodávají výsuvným markýzám zcela výjimečný a elegantní vzhled. Poskytují v každé pozici vysunutí dokonalé napnutí použité látky a tím i dokonalou ochranu. Tyto typy markýz jsou vhodné pro zastínění teras a balkonů. Vyrábí se na míru přímo podle přání zákazníka a dokonale sedí.

Výsuvné markýzy, lze dodat v barvách konstrukce a dají se lakovat do jakékoliv barvy dle RAL. Výsuvné markýzy mají mnoho typů konstrukcí. Na vybrané typy konstrukcí je dokonce nadstandardní záruka 60 měsíců. Všechny dodávané markýzy jsou testovány v extrémních podmínkách. Výsuvné markýzy jsou standardně ovládané klikou, ale pro komfortnější ovládání je lze ovládat motorem na vypínač či dálkové ovládání.

Vhodným doplňkem je čidlo na vítr, nebo v kombinaci slunce a vítr. To umožňuje vysunutí markýzy při východu slunce a zatažení při vyšší rychlosti větru, než je z bezpečnostních důvodů povolena. Otřesové čidlo v kombinaci s rádiovým motorem u větší rychlosti, než je u markýzy povolena, dá povel k zatažení markýzy a ochrání ji před zničením. Všechny typy markýz se montují certifikovanou technologií pro zateplené domy Fischer Thermax.

Potahy a látky

Textilie jsou vyrobeny ze 100% akrylového vlákna s dlouhodobou životností, jsou stálobarevné, opatřené UV stabilizátorem, impregnované proti vodě, plísním a s antistatickou úpravou. V teplých, slunečných dnech zajistí příjemné posezení ve stínu a za deštivého počasí i v suchu. Bezúdržbovost markýz jistě oceníte. Látku markýzy lze vyčistit vodou bez saponátu, aby nedošlo k poškození impregnace.

Výsuvné markýzy mají díky možnosti zakrytí i extrémně velkých ploch velmi široké využití. Poslouží u rodinného domu, u výloh obchodu i pro zastínění venkovní zahrádky restaurace. Pod výsuvnou markýzou lze relaxovat za každého počasí, protože chrání před sluncem i deštěm. U nás jsou dodávány montovány markýzy pouze od ověřených a spolehlivých dodavatelů.

Předpokladem bezproblémového chodu a dlouhé životnosti výsuvné markýzy je kvalitní konstrukce. O jejich spolehlivosti vás přesvědčí i prodloužená záruka. Samozřejmostí je montování markýz na míru podle vašich potřeb. Vysoce pevná a stabilní konstrukce, nosný profil vyrobený z oceli s maximální tuhostí a ostatní profily i ramena z extrudovaného hliníku, mají dlouhou životnost. Prvotřídní povrchovou úpravu tvoří vypalovaný lak.

Výhody výsuvných markýz

Kloubové markýzy v sobě spojují jednoduchost, kvalitu a příznivou cenu. Tento typ markýz se často používá u rodinných domů, obchodů i restaurací. U venkovních kloubových markýz se látka navíjí na hřídel a může být chráněna stříškou nebo kazetou. Vysouvání zajišťují předepnutá ramena.

pevna konstrukceVysoce pevná a stabilní konstrukce

Vysoce pevná a stabilní konstrukce, nosný profil vyrobený z oceli s maximální tuhostí a ostatní profily i ramena z extrudovaného hliníku, mají dlouhou životnost, o čemž vás přesvědčí i prodloužená záruka. Prvotřídní povrchovou úpravu tvoří vypalovaný lak.

dlouha zivotnostŽivotnost 15 – 20 let

Životnost je 15 až 20 let dle intenzity používání a okolních podmínek. Důkazem je i poskytovaná prodloužená záruka. Markýzy jsou dodávány a montovány pouze od ověřených a spolehlivých dodavatelů. Všechny typy se montují certifikovanou technologií pro zateplené domy Fischer Thermax.

snadna udrzbaSnadná údržba a péče

Na venkovních výsuvných markýzách oceníte jejich bezúdržbovost. Markýzy se snadno čistí. Látku markýzy lze vyčistit pouze vodou bez saponátu, aby nedošlo k poškození impregnace. Tím zachováte ochranu před UV zářením i před deštěm.

uplne zatemneni a ochrana proti slunciOchrana proti slunci

Pod výsuvnou markýzou lze relaxovat za každého počasí a ochrání vás před sluncem i deštěm. Textilie jsou vyrobeny ze 100% akrylového vlákna disponující dlouhodobou životností, jsou stálobarevné, opatřené UV stabilizátorem, impregnované proti vodě, plísním a s antistatickou úpravu.

ochrana proti deštiOchrana proti dešti

Venkovní výsuvné markýzy vám dovolí venku relaxovat za každého počasí a ochrání vás i před deštěm. Textilie jsou vyrobeny ze 100% akrylu disponující dlouhodobou životností, jsou impregnované proti vodě, plísni, s antistatickou úpravu, stálobarevné a chrání proti UV záření.

napojeni na automatizaci domuMožnost napojení na automatizaci domácnosti

Venkovní výsuvné markýzy je ovládáno elektromotorem a dá se kombinovat s instalací automatických čidel na slunce, vítr i otřesy. Pokud jste příznivci chytré domácnosti, tento systém se dá velmi dobře propojit s vaším zařízením.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Markýzy lze ovládat manuálně pomocí kliky. Dají se vytahovat a stahovat a regulovat tak požadované množství slunečních paprsků a světla. Komfortnější je ale doplnění jejich ovládání o elektromotorek.

jednoduché ovládáníMobilní

Pomocí technologie SOMFY iO lze ovládat stínící techniku moderně pomocí tabletu nebo chytrého telefonu. Přes technologii SOMFY iO lze ovládat stínící techniku odkudkoliv, kde se právě nacházíte. Díky produktům Tahoma a Connexoon lze plně automatizovat ovládání stínící techniky či světel.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené stínění markýzou lze komfortně ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte pak manuálně vytahovat a zatahovat pomocí kliky. Stisknutím jediného tlačítka stínění nastavíte do požadované polohy v aktuálním čase.

ovládání ovladačemOvladačem

Pomocí elektromotoru SOMFY na dálkové ovládání, které lze doplnit o otřesový senzor SOMFY EOLIS 3D Wirefree, budete pohodlně ovládat každou markýzu. Motorické řízení dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. Motorické stínění řízené příslušným dálkovým ovladačem umožní markýzy libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Druhy venkovních markýz

Kazetová markýza

Venkovní kazetové markýzy mají jedinečné konstrukční řešení. Jsou vybaveny elegantním kastlíkem, který v zatažené poloze chrání potah i ostatní díly konstrukce proti vnějším vlivům jako je déšť, sníh a nečistoty. Kazeta je vyrobena z kvalitních materiálů, proto má kazetová markýza kompaktní vzhled a dlouhou životnost. Kazeta lze nalakovat do jakékoli barvy. Lze ji snadno přizpůsobit celkovému vzhledu budovy, na který je instalována.

Kazetové markýzy mohou být kulaté, designové i hranaté. Aby markýza nebyla záležitostí jen pro slunné dny, lze tuto markýzu doplnit o světelnou lištu nebo topný panel. Markýzu tak lze využít i na jaře nebo na podzim.

Markýza se stříškou

Venkovní výsuvná markýza je markýza otevřeného typu doplněná o ochrannou stříšku. Tato stříška zajišťuje krytí markýzy v zataženém stavu a chrání látku před deštěm, sněhem a mnoha dalšími okolními vlivy. V nabídce je několik typů markýz ze stříškou. Můžete si vybrat vhodný design, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Lze zvolit i možnost lakování konstrukce markýzy do zvolené barvy. Díky bohatému výběru z mnoha barevných provedení potahů ji sladíte ke každému domu.

Otevřené markýzy

Venkovní výsuvná markýza je markýza otevřeného typu doplněná o ochrannou stříšku. Stříška zajišťuje důmyslné krytí markýzy v zataženém stavu a chrání tak látku před deštěm, sněhem a dalšími okolními vlivy.

Nabízíme hned několik typů otevřených markýz a můžete si vybrat design, který vám bude nejvíce vyhovovat. Samozřejmostí je také možnost lakování konstrukce markýzy dle zvolené barvy, výběr z mnoha barevných provedení různých potahů a ze způsobů ovládání.

Barevné varianty výsuvných markýz

Vzorník

Cena venkovních markýz ?

Cena zastínění pomocí venkovních markýz se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, barva, druh markýzy a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci markýz preferujete. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Užitečné odkazy

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na výsuvné markýzy.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

 1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
 2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
 3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
 4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
 5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou markýz.

Fotogalerie výsuvných markýz

 

  Zaujal vás tento produkt?

  Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


  Hledání na webu

  Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
  naše vyhledávání.

  Kontakt