Menu

Inteligentní domácnost už není fikcePokud zrovna přemýšlíte o chytrém bydlení a připravujete novostavbu či kompletní přestavbu domu nebo bytu, která zahrnuje i novou elektroinstalaci, jde o správný okamžik, zda vaše domácnost bude inteligentní. Mnoho moderních technologií v současných domácnostech se již přirozeně vyskytuje. Jde ale často o samostatné dílčí systémy, které třeba slouží na ovládání vytápění, na zabezpečení domu, ovládání osvětlení, popřípadě rolet a žaluzií. Výsledkem je více dílčích systémů s rozdílným způsobem ovládání za použité různých ovladačů. Samostatné systémy o sobě vzájemně neví a také spolu neumí nijak navzájem komunikovat. Výhody těchto zařízení daleko zaostávají v porovnání s inteligentní domácností.   

Chytré bydlení

Základem chytrého bydlení je především inteligentní elektroinstalace. Hlavní předností je možnost ovládání všech instalovaných spotřebičů a zařízení ve vaší domácnosti do jednoho systému. Ten lze pak ovládat z domova nebo třeba i vzdáleně pouze pomocí jediné aplikace. Ovládání pak probíhá pomocí tabletu, chytrého telefonu či smart TV. Lze tak sladit a ovládat světla, topení, žaluzie či rolety, garážová vrata, dveře a brány, různé domácí spotřebiče, zabezpečovací techniku, vytápění, klimatizaci, meteostanice a další zařízení, která komunikují a spolupracují v jednom jediném systému.

venkovní žaluzie

Co je třeba pro inteligentní domácnost

Není třeba hned sekat do zdí, pokud jste se rozhodli mít chytrou domácnost. Lze to zařídit i bez bourání.  Ve vašem stávajícím bydlení můžete chytrý domov vytvořit také formou bezdrátového řešení. Inteligentní elektroinstalace se dá realizovat i za pomocí sběrnicového řešení, což se používá pro instalace, které vyžadují komplexnost a dost velký rozsah. Můžete si vybrat z různých řešení. Každé z nich vám nabízí trochu jinou míru schopnosti integrace tzv. třetích stran. Tedy elektrických zařízení a různých spotřebičů.

Chytrý domov a změny

Chytrý domov můžete přizpůsobit svým potřebám. Modulárnost umožňuje poskládat všechna vhodná řešení přímo na míru pro daný typ stavby a instalaci lze pak v čase také měnit a rozšiřovat. Systém můžete využít plně se všemi jeho možnostmi, které vám nabízí, nebo jej také můžete v případě potřeby využívat jen částečně pro ovládání všech vybraných zařízení. Vaše chytrá domácnost si lehce poradí se všemi změnami, které se týkají funkcí jednotlivých vypínačů a tlačítek, jejich změn nastavení, přidání nových režimů, začlenění dalších zařízení do systému či snadného doplnění vypínače. Lze to provést bez drátů a kabelů pomocí bezdrátových vypínačů.

Chytré bydlení a jeho výhody

Budete mít vše pod kontrolou s komplexním ovládáním v jednom propojeném systému. Automatizace znamená úsporu času a energií. Přináší možnost měření a kontroly spotřeby energií, pocit bezpečí i zabezpečení. Velkou výhodou je vzdálený přístup a forma řešení přímo na míru. Příjemná je neustálá možnost rozšiřování do budoucna a flexibilita ke změnám. Čeká vás také komfort a spousta hravosti zábavy. Vzhledem k rozsáhlosti a současně širokým možnostem inteligentní elektroinstalace je nanejvýš vhodné svěřit se do rukou odborníků. Vybraná firma pak zajistí celou zakázku od projektu, realizace, stanovení parametrů a nastavení funkcí včetně zaškolení uživatele. Po předání máte také zaručen servis.

Nekonečné možnosti

Čekají vás třeba zajímavé možnosti, jako třeba pohon na vaše manuálně ovládané projekční plátno, které lze osadit chytrým pohonem Somfy. Stisknete jedno tlačítko a kino máte připraveno. Stejně tak můžete zatemnit žaluzie, upravit osvětlení, nastavit audio a video systémy. Somfy lze ovládat díky aplikaci v tabletu či smartphonu. Systému chytrého bydlení Somfy ovládá kromě plátna i žaluzie, rolety, osvětlení, přikrytí bazénu, markýzy či garážová vrata z jednoho místa a vše máte pod kontrolou lokálně nebo třeba i z druhého konce světa. Zajímavý je i nový systém Connexoon s možností chytrého stínění venkovních žaluzií a rolet či elektrických markýz nebo propojení příjemného s užitečným systémem TaHoma od společnosti Somfy. Sofistikovaný systém prostě funguje. Ovládejte svou domácnost inteligentně.

Somfy ovládání

Pro informace o montáži systému nás neváhejte kontaktovat.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt