Menu

Bambusové a dřevěné žaluzieBambusové a dřevěné žaluzie

Bambusové a dřevěné žaluzie jsou v poslední době velmi vyhledávanou formou stínění. Žaluzie z přírodních materiálů jsou stále oblíbenější v interiérech. Dodají domovům přirozeným způsobem teplo a útulnost. Jde o vysoce elegantní doplněk každého interiéru.

drevene a bambusove zaluzie

Díky vlastnostem přírodních materiálů jsou lamely žaluzií velmi pevné a současně pružné. UV povrchová ochrana navíc zaručuje dlouhodobou stálobarevnost. Žaluzie s bambusovou lamelou lze použít i ve vlhkých prostorech a v prostorech s kolísající teplotou, jako jsou třeba koupelny nebo zimní zahrady.

Využití dřevěných a bambusových žaluzií

Žaluzie jsou vhodné do soukromých bytů, rodinných domů i komerčních prostor. Představují i vhodný prvek na rozdělení prostoru. Právě pro jejich jedinečný vzhled je nutné věnovat výběru vhodného místa jejich instalace opravdu zvýšenou pozornost. Jedná se o přírodní materiál, který neustále reaguje na vnější vlivy, jako je vlhkost, zvýšená teplota prostředí či působení slunečního záření.

Přirozenější regulaci osvětlení budete hledat jen stěží. Žaluzie s přírodní lamelou upoutají svým vzhledem i příjemností na dotek. Vzácné dřeviny nás posouvají blíže k přírodě a místnosti dodávají hřejivé, teplé světlo. Stylové dřevěné lamely hrají důležitou roli i v designu interiéru. Decentním způsobem doplňují vnitřní vybavení interiéru a propůjčují místnosti jedinečnou atmosféru. Jejich provedení může být rustikální, tradiční, elegantní i moderní.

Materiál, barvy a varianty lamel

Bambusové žaluzie mohou být s lamelou 25 a 50 mm a dřevěné žaluzie s lamelou 25, 35, 50 a 70 mm. Lamely jsou vzájemně propojeny žebříčkem nebo páskou, laděnou k barvě žaluzie. Montáž dřevěných žaluzií je možná přímo na okno, do výklenku nebo čelně na zeď. Lamely jsou v nabídce v různých šířkách.

Ve vytaženém stavu jsou vnitřní lamelové žaluzie shrnuty do paketu, umístěným pod horním profilem. Výška paketu se mění podle šířky použitých lamel a podle výšky žaluzie. Z přírodního dřeva jsou lamely poměrně silné. Při vytažení žaluzie tak vzniká dost rozměrný balík žaluzie. Žaluzie je tedy nutné vhodně umístit tak, aby například nezavazely při otevírání okna.

Dřevěné a bambusové žaluzie je možné ovládat manuálně nebo motoricky. Ovládají se pomocí provázku, řetízku nebo automaticky s pomocí elektromotoru. Lamely lze libovolně nastavovat, měnit sklon a regulovat propustnost světla. Pro žaluzie větších rozměrů se doporučuje motorické ovládání. Maximální šířka této horizontální žaluzie je až 3 600 mm a maximální výška až 3 500 mm.

Volbou vhodné povrchové úpravy může zůstat zachována patrná přirozená struktura dřeva. Lamely lze i lakovat do různých barevných odstínů nebo se dají také obalit kůží. V kolekci je celkem 25 odstínů. Pokud si z kolekce barev nevyberete, lze je lakovat do jakéhokoliv odstínu ze vzorníku RAL nebo NCS. Nalakovány budou všechny viditelné komponenty i boky lamel.

Výhody dřevěných a bambusových žaluzií

Bambusové a dřevěné žaluzie jsou velmi vyhledávanou formou stínění. Žaluzie z přírodních materiálů dodají domovům přirozeným způsobem teplo a útulnost. Přenesou kousek přírody do domu i bytu. Žaluzie s bambusovou lamelou lze použít i ve vlhkých prostorech, jako jsou koupelny a zimní zahrady.

prirodni materialPřírodní materiál

Dřevěné a bambusové žaluzie přináší mnohem přirozenější regulaci osvětlení. Žaluzie s přírodní lamelou upoutají svým vzhledem a vnášejí kousek přírody do interiéru. Přivádí hřejivé a teplé světlo do interiéru. Stylové dřevěné lamely hrají důležitou roli i v designu. Decentním způsobem propůjčují místnosti jedinečnou atmosféru.

zutulni interierElegantní řešení do interiéru

Bambusové a dřevěné žaluzie dodávají domovům přirozeným způsobem teplo a útulnost. Jsou vysoce elegantním a současně funkčním doplňkem každého interiéru. Žaluzie s bambusovou lamelou lze použít i ve vlhkých prostorech, jako koupelny nebo zimní zahrady. Slouží i pro rozdělení prostoru.

stineni pro velke plochyVhodné pro velké plochy

Dřevěné a bambusové žaluzie jsou vhodným prvkem pro stínění malých i větších ploch. Díky moderním technologiím je docíleno vysoké kvality zpracování a funkčnosti také u velkých rozměrů. Maximální šířka je až 3 600 mm a maximální výška až 3 500 mm. Jsou vhodným dekorativním a současně funkčním prvkem i na rozdělení prostoru.

nehorlaveMožnost nehořlavého nátěru

Nehořlavé látky jsou často využívané v kancelářích pro vyšší bezpečnost. V současné době jsou velmi často vyhledávány žaluzie opatřené nehořlavým nátěrem. Materiály s lehce omyvatelnou povrchovou úpravou zase ocení zejména alergici.

snadna udrzbaSnadná údržba a péče

Dřevěné a bambusové žaluzie jsou robustní, bezúdržbové a lehce omyvatelné. Údržba je velmi snadná. Vždy se odvíjí od typu použitého materiálu a povrchové úpravy. Drobných nečistot a prachu se lehce zbavíte navlhčeným hadříkem nebo pomocí vysavače za použití nejnižšího stupně sání.

ochrana proti slunciEfektivní ochrana před sluncem

Bambusové a dřevěné žaluzie slouží jako efektivní regulace světla, ochrana před sluncem i před prudkým oslněním. Je to vysoce účinná ochrana proti slunečním paprskům. Lamely mohou místnost stínit nebo zcela zatemnit.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Bambusové a dřevěné žaluzie lze ovládat manuálně, šňůrou nebo tahem. Ovládají se standardně pomocí řetízku a provázku. Formou tohoto stínění se lamely dají různě roztahovat po celé ploše, lze nastavovat úhel lamel a regulovat požadované množství světla vnikající do dané místnosti.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené bambusové a dřevěné žaluzie lze ovládat i pomocí jednoduchého vypínače nabízejícího vyšší komfort při ovládání. Nemusíte je pak manuálně zatahovat a roztahovat. Stisknutím jediného tlačítka je nastavíte do požadované polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízení dřevěných a bambusových žaluzií dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak žaluzie velmi pohodlně libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Dřevěné a bambusové žaluzie

Lamely pro dřevěné žaluzie se vyrábí z kvalitního dřeva africké vrby Abachi, která zaručuje vysokou kvalitu i dlouhou životnost. Dřevěný materiál dodá žaluziím velmi přirozený a zároveň luxusní vzhled. V naší kolekci nabízíme více než 100 druhů lamel, různých barevných provedení a povrchových úprav.

Bambus je travina s neobyčejnými vlastnostmi a vzhledem, který se dá zúročit při výrobě nábytku, podlah i žaluzií. Vysoký obsah křemíku zaručuje jejich pružnost a neobyčejnou tvrdost. Bambusové žaluzie je možné použít i ve vlhkostně a teplotně nestabilních, ale větraných prostorách.

Bambusové lamely pro výrobu žaluzií jsou velmi tenké, mnohem tenčí než u dřevěných žaluzií. Navíc jsou velmi lehké, neuvěřitelně pružné, současně tvrdé a velice odolné. Lamela není vyrobena z masivu a je spojena lepením v podobě spárovky. Lepením je docíleno maximální tvarové stálosti, lamely se nekroutí a neprohýbají.

Orientační ceník bambusových a dřevěných žaluzií

Cena bambusových a dřevěných žaluzií se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, druhy lamel, barva a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci žaluzií preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Žaluzie o rozměru 100×150 cm Cena (včetně DPH)
Bambusová žaluzie 5500 Kč
Dřevěná žaluzie 6000 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na žaluzie.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou žaluzií.

Fotogalerie bambusových a dřevěných žaluzií

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt