Menu

Látkové roletyLátkové rolety

Látkové rolety do oken, někdy také nazývané textilní rolety, jsou stále velmi populární formou pro vnitřní zastínění. Jsou vysoce efektivní, jednoduché, naprosto nadčasové a nabízejí velký výběr roletových tkanin. Právě proto patří tyto interiérové rolety mezi nejoblíbenější způsoby zastínění.

velkoplosna latkova roleta

Textilní rolety nejsou v současné době jen funkčním prvkem, ale i prvkem dekoračním. Jsou vhodným designovým doplňkem, který lze velmi dobře přizpůsobit jakémukoliv interiéru. V současné době si dokonce můžete nechat vyrobit i látkovou roletu s vlastním potiskem. Formu vlastního dekoru nejčastěji volí společnosti, které chtějí jasně brandovat své kanceláře, provozovny, pobočky, prodejny, stánky či recepce. Jde o velmi vyhledávaný způsob a vhodnou formu prezentace či reklamy.  

Interiérové rolety mají standardní plastový navíjecí mechanismus, který lze v případě potřeby skvěle nahradit designovým mechanismem umístěném v kovovém provedení. Látkovou roletu lze také doplnit o kazetu, ve které je při svinutí látka dokonale skryta a chráněna.

Pohodlné ovládání je v současné době zajištěno klasickým řetízkem na straně rolety, ale v nabídce jsou i jiné možnosti. U typu rolet Nanorollo je ovládání zajímavě vyřešeno pomocí posouvání samotných kazet, ve kterých je pak textilní roleta navinuta. Dalším způsobem ovládání může být také pružina, hojně využívaný elektromotor Somfy zaručující vyšší komfort, nebo bateriový elektromotor Qmotion, který je používán u látkových rolet typu Enero.

Látková roleta stále neztrácí své kouzlo a dokonale nás chrání před sluncem i zvědavými pohledy zvenčí. Snadno se vytahuje a stahuje. Její jasné linie, jednoduchý design a snadné ovládání dělají z interiérové rolety univerzálního pomocníka, který se optimálně přizpůsobí dané situaci v místnosti. Je vhodná na pravoúhlá standardní okna, velké prosklené plochy i celá prosklená průčelí. Zvolit si můžete ze široké palety barev a látek.

Výhody látkových rolet

velky vyber latekVelký výběr látek

Aktuální kolekce roletových látek tvoří široká barevná paleta mnoha různých materiálů. V kolekci jsou zařazeny i látky, které tlumí nežádoucí hluk okolí, nebo screenové látky, které zamezí pronikání ostrých slunečních paprsků do interiéru i bez ztráty kontaktu s venkovním prostředím.

uplne zatemneni a ochrana proti slunciEfektivní ochrana před sluncem

Vhodným výběrem látky velmi efektivně ovlivníte míru zastínění přes den a zatemnění v noci. Forma celého systému může být vždy zcela jiná. Interiérové rolety představují vysoce efektivní ochranu před sluncem v nestárnoucí a nadčasové podobě.

moznost vlastniho potiskuMožnost vlastního potisku

Individuální vzhled každého interiéru lze také zvýraznit originálním potiskem rolet, který si sami navrhnete. Formu vlastního dekoru si hojně volí společnosti, které si tak zcela jasně brandují své kanceláře, provozovny, pobočky, prodejny, stánky a recepce. Jde o výborný způsob prezentace vlastní značky a reklamy. Vlastní vzor se ale krásně vyjímá v každém interiéru, rodinném domě i bytě.

stineni pro velke plochyVhodné pro velké plochy

Látkové rolety jsou velmi vhodné na pravoúhlá standardní okna, francouzská okna, ale zejména i na velké prosklené plochy i celá prosklená průčelí. Zvolit tak si můžete ze široké palety materiálů, barev, vlastní návrhy potisků na zakázku i druhů látek. Možnost dodání až do rozměru 400 x 600 cm.

nehorlaveNehořlavé

Současná látková kolekce zahrnuje i nehořlavé látky nebo látky potažené teflonem, které jsou určené třeba do vlhkého prostředí. Z bezpečnostních důvodů jistě oceníte jejich nehořlavost. Právě tato skvělá vlastnost je dalším bonusem textilních rolet. Oproti klasickým látkám jste tak při použití těchto rolet v bezpečí.

snadna udrzbaSnadná údržba a péče

Velkou výhodou interiérových rolet je jejich snadná údržba. Látku od drobných mechanických nečistot jednoduše zbavíte lehce navlhčeným hadříkem nebo pomocí vysavače za použití nejnižšího stupně sání.

vhodne do kancelariVhodné do kanceláří

Textilní rolety jsou velmi vhodné do kanceláří, provozoven i prodejen. Zvolíte-li vlastní potisk, můžete tak velmi nenásilnou formou zdůraznit barvy vlastní značky, zvýraznit způsob prezentace a nenásilné reklamy. Vhodně zvolené dekory interiérových rolet působí vysoce reprezentativním dojmem.

Druhy látkových rolet

Možnosti ovládání látkových rolet

ruční ovládáníRuční

Manuální forma ovládání interiérových rolet představuje známou formu řetízku. Pohodlné ovládání textilních rolet je tak i v současné době zajištěno klasickým řetízkem umístěným na straně rolety.

jednoduché ovládáníMobilní

Mobilní způsob ovládání textilních rolet je aktuálně velmi rozšířený. Motorické řízení se dá také snadno propojit s dálkovým ovládáním, zabezpečovacími a regulačními čidly i s chytrým mobilním zařízením. Tím získáte jedinečný komfort ovládání látkových rolet.

ovládání vypínačemVypínačem

Látkové rolety lze ovládat také pomocí vypínače. Motoricky řízené ovládání pomocí jednoduchého vypínače pak zajistí, že nemusíte interiérové rolety vytahovat a stahovat ručně. Stisknutím jednoho tlačítka je nastavíte do vámi požadované polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Dalším způsobem ovládání textilních rolet je použití dálkového ovladače. V tomto případě je forma stínění motorická a řízená ovladačem na dálku. Můžete tak rolety pohodlně spouštět a vytahovat každou zvlášť, nebo je ovládat všechny dohromady.

Orientační ceník látkových rolet

Cena látkových rolet se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, druh rolet, barva a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci rolet preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Látková roleta o rozměru 100×150 cm Cena (včetně DPH)
Standardní řetízková roleta 2800 Kč
Látková roleta s potiskem 7000 Kč
Látková roleta Nanorollo 6500 Kč
Látková roleta Enero (bateriový pohon) 8700 Kč
Látková roleta s vypínačem 8300 Kč
Látková roleta s dálkovým ovladačem 12800 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na látkové rolety.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

 1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
 2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
 3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
 4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
 5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou rolet.

Fotogalerie látkových rolet

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt

 • Vikova 1
  140 00 Praha 4

  DO 12.1.2020 BUDE PROBÍHAT CELOFIREMNÍ DOVOLENÁ
 • +420 737 113 867
 • info@louver.cz