Menu

Jak fungují venkovní bezpečnostní roletyVenkovní bezpečnostní rolety nechrání pouze před sluncem a zvědavými pohledy zvenčí. Můžete s nimi současně i dost výrazně ušetřit za energie. Pokud máte ještě stále předokenní rolety zafixované jako poněkud drahou ochranu před slunečními paprsky a pohledy zvenčí, je nejvyšší čas tento názor přehodnotit. Užitečných funkcí mají venkovní rolety opravdu mnohem víc. Jednou z nejzásadnějších je právě úspora energie při vytápění. Spousta z nás při pořizování čehokoliv nového podléhá jen pořizovací ceně, ale to je chyba. Venkovní rolety jsou sice jednou z finančně náročnějších variant zmíněné ochrany před sluncem třeba oproti klasickým vnitřním roletám a žaluziím, vyšší pořizovací náklady se vám ale brzy dostatečně vrátí na úsporách za topení i klimatizaci.

Venkovní rolety stíní a šetří

Zatímco klasické vnitřní rolety mají pouze stínící funkci, vnější rolety fungují nejen jako bezpečnostní prvek, ale zároveň i jako ochrana před sluncem, prachem a nepřízní počasí. Jsou výrazným prvkem v zimě při úspoře energie za vytápění a v létě za klimatizaci. Venkovní rolety zároveň skvěle izolují i hluk. Venkovní rolety v první řadě eliminují známé tepelné mosty. Díky polyuretanové pěně, která bývá uvnitř, jsou dobrým tepelným izolátorem. V zimě vám tak z vyhřívaného objektu skrze vaše okna neutíká teplo a v létě pak nepropouštějí horko dovnitř. Můžete mít doma příjemně i bez použití klimatizace. Moderní bezpečnostní rolety se dnes obvykle řídí dálkovým ovládáním. Automatické řízení rolet, kdy si můžete naprogramovat pohyby rolet právě na dobu, kdy budete třeba na dovolené, je fantastickou záležitostí. Automatická domácnost se pak dá propojit třeba s vraty, osvětlením či závlahovým systémem a ovládat i na dálku.

automatizace domácnosti

Instalace pod omítku nebo dodatečně

Typů venkovních rolet je na trhu k dispozici hned několik. Základní rozdělení je jednoduché. Rolety mají svou schránku umístěnou pod omítkou, anebo existují rolety pro dodatečnou montáž. Rolety se schránkou pod omítku se uplatňují již během stavby u nových objektů, kdy se schránka umisťuje již v průběhu stavby. Schránka se zapraví pod vrstvu omítky a není tak vidět. Fasáda domu zůstává neporušená, a jakmile rolety vytáhnete nahoru, schránka není vidět. Venkovní rolety určené pro dodatečnou montáž nacházejí své opodstatněné uplatnění zejména u starších staveb a během rekonstrukcí objektů, kdy už schránku sice pod omítku neschováte, ale i tak rolety vypadají velmi dobře. Velmi dobré je pořídit si zároveň i speciální sítě proti hmyzu do oken i balkónových dveří.

Kvalita za rozumnou cenu

Izolační a bezpečnostní funkce dělá z venkovních rolet v současné době stále více žádané zboží. Kvalitní výrobce se vždy snaží o výsledný efekt, kdy je schránka, do které roleta zajíždí, co nejmenší a co nejméně narušuje celkový vzhled domu. Zákazník si dnes může vybrat tvar i barvu schránky, která tak velmi dobře designově koresponduje se zbytkem domu. Pro oba dva typy bezpečnostních rolet platí pravidlo, že by se do samotné montáže rozhodně neměl pouštět laik, který s touto montáží nemá žádné praktické zkušenosti. Venkovní rolety se vyrábí vždy na míru, s precizní přesností a špatná instalace má neblahý vliv na jejich konečnou funkci. Cena montáže je vzhledem k možným škodám zcela zanedbatelná. Opomenout nelze ani záruku, kterou máte, pokud vám venkovní rolety namontuje specializovaná firma, nejlépe přímo výrobce rolet na míru.

Screenové rolety a jejich bezpečnost

Bezpečnostní rolety je možné montovat i na střešní okna. Velký úspěch zejména na komerčních stavbách v současné době sklízí screenové rolety, které tvoří velmi dobře sladěná kombinace plastu a polyesteru, jenž velmi snadno odolává rozmarům počasí. Instalaci rolet zkonzultujte s odborníkem zejména v místech, kde velmi často fouká silný vítr. Klasické venkovní rolety silný vítr bez problémů zvládnou, přesto je dobré vybrat správný typ a osazení. Venkovní rolety fungují zároveň i jako výborná prevence proti možnému vloupání a plní tak významnou bezpečnostní funkci. Rolety při jiném než standardním pohybu vydávají pořádně silný hluk, který většinu nezvaných návštěvníků odradí. Speciální bezpečnostní rolety vám udělají z vašeho domu nedobytnou pevnost.

Máte otázky ohledně venkovních rolet? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt