Menu

Jak na zastínění pergoly?Elegantní zastínění pergoly

Zahradní pergola je perlou každé zahrady, trávíme zde chvilku klidu a odpočinku a také zde prožíváme příjemné chvíle s rodinou a přáteli. Může se stát, že přemýšlíte o zpříjemnění těchto chvil pomocí zastínění. V dnešní době máte na výběr z několika možností, jak toto stínění vyřešit. V nadcházejícím článku najdete některé možnosti, jak tento palčivý problém překonat.

U každé pergoly se nabízí pouze dvě možnosti zastínění. V první variantě je řeč o zastínění střešní části, díky tomu bude pergola chráněná před silným sluncem a deštěm. Další možností je boční zastínění, díky němu budete chráněni před větrem nebo i před zvědavými sousedy.

Zastínění střešní části

Zastínění střešní část vaší pergoly je možné provést pomocí zastínění typu XLIGHT, který se montuje na vnitřní stranu prosklených střech. Toto stínění má spolehlivý systém protitahu, což zabezpečuje vypnutí markýzové látky. Díky tomu, že se kotví pomocí klip-držáků, lze velice lehko demontovat. Další typ stínění je XLINE, což je látková roleta, která má opět protitah. Protože se jedná o roletu s odolnou hliníkovou konstrukcí, montuje se na vnější část konstrukce pergoly či zimní zahrady.

Zastínění pergoly

Zastínění pergoly

Zastínění boční části

Pokud se rozhodnete pro stínění bočních stran pergoly, máte na výběr z různých variant. Na výběr máte z venkovních žaluzií, které jsou nejpoužívanější, z venkovních rolet, ty vám nabídnou velkou škálu výhod, například slouží jako ochrana proti slunci, zabraňují úniku tepla a také snižují hlučnost. Další možností jsou screenové rolety, které vám poskytnou průhlednou ochranu proti teplu.

Screenová roleta na pergole

Screenová roleta na pergole

Bambusové a dřevěné žaluzie

Speciální stínění můžete najít v dřevěných či bambusových žaluzií, díky tomuto stínění získáte velice originální a vysoce elegantní řešení problému se sluncem. Přírodní materiál dodá vaší pergole teplo a útulnost. Jejich ovládání je velice jednoduché, pomocí provázku nebo řetízku můžete měnit sklon a tím regulovat propustnost světla. Při montáži dřevěných a bambusových žaluzií do exteriéru není bohužel poskytována záruka na materiál.

Potřebujete pomoct se zastíněním pergoly? Kontaktujte nás a my vám s výběrem pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt