Menu

Jak zaměřit a vybrat síť proti hmyzupevna sit proti hmyzu

Každý z nás v létě řeší velký problém. Zlobí nás a obtěžuje velmi otravný hmyz. Jak to tedy udělat, abyste si večer mohli v klidu rozsvítit a číst, a při tom se nebát, že vám všechen obtížný hmyz nalétá do domu či bytu? Jednoduchým řešením jsou právě sítě proti hmyzu.

Letní večery při otevřeném okně asi miluje každý z nás, protože jsou mimořádně příjemné. Bohužel jen do té doby, než se nám u ucha ozve velmi otravné bzučení, při kterém nemůžeme ani v noci spát. Následně se objeví nepříjemné komáří štípance, které neustále svědí. Bránit se proti hmyzu sice můžeme i různými chemickými prostředky, ale ty bohužel velmi často dost zapáchají a nejsou zrovna prospěšné našemu zdraví. Máme ale i jiné varianty a ty našemu zdraví neškodí.

Sítě proti hmyzu

Ideální variantou je pořízení sítě proti hmyzu do okna či balkonových dveří. Můžete si ji navíc velmi snadno namontovat sami, nebo to nechat na odbornících, kteří vám montují žaluzie, rolety či markýzy a jiné formy stínění do vašeho bytu či domu. Jak tedy postupovat při pořizování sítě proti hmyzu? Jelikož se sítě proti hmyzu vyrábí přímo na míru, před tím, než si je zbrkle objednáte, musíte provést jejich zaměření. Není se ale vůbec čeho bát, toto zaměření je velmi snadné a určitě to zvládne opravdu úplně každý.

dverni sit proti hmyzu

Jak zaměřit sítě do oken

Vyměřujeme šířku a výšku takzvané světlosti neboli vnitřního rámu okna, do kterého se bude síť vkládat. Dále měříme hloubku rámu okna včetně gumového těsnění. Tento rozměr nám pak uvádí, jakou výšku otočného držáku budeme pro naši síť potřebovat. Jakmile máte vyměřeno, můžete přejít k objednávce, kde zadáte vámi vyměřené rozměry, vyberete si druh a barvu síťoviny, barvu rámu a nakonec také hloubku otočného držáku. Pak už můžete na otravný hmyz zapomenout a klidně spát.

Jaký typ sítě je vhodný pro vaše okno

plisovaná síť do dveří

Do dveří na terasu je dobré zvolit síť pantovou nebo shrnovací. Do oken, která používáte právě k větrání, vám stačí síť pevná. Pokud budete za oknem třeba zalévat kytky, použijte k tomu raději rolovací síť. Pro alergiky využijte speciální protipylový druh síťoviny zabraňující vniknutí alergenů do místnosti. Pokud máte domácí mazlíčky a malé děti, zvolte raději zesílenou síťovinu se zvýšenou pevností. Tato sítě vám zaručí příjemné letní večery a klidný, nerušený spánek, při kterém vás žádný hmyz nebude nepříjemně obtěžovat.

Dejte sbohem otravnému hmyzu! Kontaktujte nás a my vám poradíme s výběrem.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt