Menu

Jak zastínit a zastřešit pergolu nebo zimní zahradu?Zastínění a zastřešení pergoly

Jakmile se začnou prodírat na váš balkon, terasu či do zimní zahrady ostré paprsky slunce, začne být na nich nesnesitelné horko, i když se vám podařilo je zastřešit. Základním parametrem při výběru zastřešení je průsvitnost krytiny ovlivněná použitým materiálem a jeho zabarvením. Důležitým parametrem je vzhled, který může být trapézový nebo jako vlnitý profil. Oblíbené jsou také krytiny se strukturovaným spodním povrchem nezpůsobující odlesky. Rozptýlené světlo je pak pod pergolou mnohem měkčí a příjemnější. Zasklení a následné zastínění pergoly je v dnešní době celkem snadné.

Zastínění pergoly

Zasklenou pergolu můžeme zastínit třeba systémem zvaným Xline nebo pak podvěsným systémem Xlight. Pak bude pod vaší pergolou příjemně i v horkém slunci. Pro ochranu před sluncem v době, kdy zapadá nebo je nízko položené, je vhodné pergolu doplnit bočním zastíněním třeba vhodnou screenovou roletou. Boční zastínění vám přinese možnost používat svou pergolu mnohem delší dobu. Pak si můžete vychutnat svůj odpolední šálek kávy nebo večeři po návratu z práce přímo pod svou pergolou. Boční roletky mají i další velmi ocenitelnou funkci. Zabrání vniknutí deště a větru pod pergolu. Není nic hezčího, než si sednout do křesla a se sklenkou vína se začíst do své oblíbené knihy za zvuku letního deště. Pergolu takto využijete i za nepříznivého počasí.

Stínící systém Xline

Stínící systém Xline

Stínící systém Xlight

Stínící systém Xlight

Hliníkové pergoly ke každodenní relaxaci

Pergoly jsou nedílnou součástí moderních bytů a rodinných domů. Rozšíří využitelný prostor u vašeho domu a vytvoří ideální místo pro každodenní relaxaci. Určitě dbejte na kvalitu materiálu při výběru. Kvalitní hliníkové pergoly využijete ke každodenní relaxaci. Jako barvu můžete použít bílou, stříbrnou, antracitovou, nebo jinou barvu, podle svého výběru. Systémové řešení moderní hliníkové pergoly získáte vyrobené na míru. Výhodou hliníkové konstrukce je bezúdržbovost a dlouhá životnost. Pergoly lze doplnit díky hliníkové konstrukci třeba i o vhodné žaluzie. Určitě se podívejte i po systému vedení ZIP, který svým důmyslným provedením zabraňuje před vyfouknutí látky z vodících lišt. Velmi vhodné je také použít zastínění pomocí venkovních alu rolet. Pokud si nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat, poradíme vám.

hlíníková pergola

Hliníková pergola

Nevíte, jak efektivně zastínit pergolu nebo zimní zahradu? Kontaktujte nás a my vám s výběrem správného stínění pomůžeme.


 


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt