Menu

Jak zastínit a zastřešit pergoluLamelové pergoly představují vysoce funkční a luxusní design určený pro kryté posezení na zahradě i terase. Vybírat můžete z materiálů, konstrukcí, barev i systémů zastřešení stropu, ale i svislých stěn.

Na zastínění proti slunci lze zvolit samostatně stojící zahradní pergolu nebo přisazenou k fasádě domu. Veškeré zastřešení je vždy vyráběné na míru. Může jít o provedení inovativní modulární pergoly s horizontální slunci a vodě odolnou střechou a otočnými hliníkovými lamelami. Tato lamelová pergola je velmi oblíbená. Některé z nich mohou mít navíc zabudované boční elementy. Velmi dobrá je i zcela uzavíratelná pergola s otočnými lamelami, které lze stáhnout na jednu stranu.

lamelová pergola

Jaké zvolit zastřešení

Pokud zvolíte ten správný typ zastřešení, může být váš pobyt pod pergolou celoroční i s dostatečným komfortem pro klidnou relaxaci za každého počasí. Oproti klasickým střechám ze skla a polykarbonátu jde o dostatečně variabilní zastřešení odolné proti dešti, větru a slunci. Nastavením stropu do jisté polohy si zajistíte komfort. Pokud je to hliníková pergola, sladíte ji s venkovními žaluziemi, má menší sklon než baldachýn i roleta, kterým odvádí vodu a tvoří nepropustnou plochu.

zastineni pergoly

Boční zastínění pomocí rolet

Boční zastínění screenovou roletou slouží jako ochrana proti zapadajícímu a nízko položenému slunci, pršení i foukání do pergoly. Pergolu lze tak využívat i za nepřízně počasí. Lze použít screenové rolety nebo s transparentní fólií. Dají se montovat i dodatečně a jsou poháněny motorem na dálkového ovládání s možností napojení na inteligentní ovládání domu, mobilní telefon i tablet. Boční zastínění posuvných skleněných stěn se zastiňuje kombinací rolet a zasklených posuvných křídel. Zasklení a zastínění pergoly lze zajistit i systémem Xline nebo podvěsným systémem Xlight. Hliníkové pergoly jsou v barvách bílá, stříbrná a antracit. Na přání si lze nechat dodat i barvu podle vlastního výběru.

bocni zastineni pergoly

Užijte si pohodovou relaxaci pod moderní pergolou! Kontaktujte nás a my vám poradíme s výběrem. Pro cenovou nabídku uveďte prosím rozměry pergoly.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt