Menu

Jaké druhy stínění zvolit pro velké plochy? Rady a tipy.Venkovní zastínění určené do exteriérů je považováno za jedno z nejúčinnějších typů zastínění vůbec. Získává si stále větší popularitu díky své funkčnosti, ale především díky svému modernímu vzhledu. Použít lze i vnitřní stínění, nebo oba typy pro vyšší účinnost vhodně zkombinovat.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie do oken jsou asi nejpoužívanější formou venkovního stínění a lze je použít i na větší plochy. Díky umístnění před okny představují účinnou tepelnou ochranu interiéru. Ve staženém stavu efektivně odráží sluneční paprsky, které tak nepronikají do interiéru. Díky možnosti nastavení lamel lze získat jemnou souhru průniku světla a slunečních paprsků do interiéru. Docílíte možnosti výhledu zevnitř ven a současně ochráníte své soukromí. Předokenní žaluzie snižují i množství hluku z ulice.

venkovní žaluzie

Venkovní rolety

Na rozsáhlejší plochy lze použít i venkovní rolety do okna. Skládají se z roletového pancíře tvořeného spojenými hliníkovými lamelami. Pancíř je veden v bočních lištách a navíjí se do schránky. Lze je ovládat ručně i elektromotorem. Předokenní rolety řadíme k nejefektivnější formě venkovního stínění. Výhodou venkovních rolet oproti žaluziím je zvýšení bezpečnosti objektu. Roletu lze opatřit závěsy, které ve spojení s motorickým ovládáním účinně zabraňují nadzvednutí pancíře.

Venkovní rolety - dodatečná montáž

Screenové rolety

Screenové rolety představují moderní, funkční a elegantní systém zastínění. Můžete se setkat i s jejich zkrácenou variantou názvu screeny nebo screenové clony. Umisťují se na venkovní stranu okna a větší prosklené stěny. Screenové rolety umožňují průhled ven, kdy neustále zůstáváte v kontaktu s okolím a současně stíníte interiér. Hodí se do všech typů objektů, zimních zahrad, teras i altánů. Lze je namontovat i dodatečně. V uzavřené pozici slouží i jako ochrana proti hmyzu.

Venkovní screenové rolety

Horizontální žaluzie

Vnitřní horizontální žaluzie mají lamely navzájem propojeny řetízky, lanky či provázky. K dispozici je velký výběr odstínů barev, designů a materiálů. Dají se instalovat i na velké plochy, pravoúhlá či šikmá okna. Mají dlouhou životnost a snadné ovládání. Jednotlivé lamely lze naklápět a žaluzii lze vytahovat či stahovat. Naklápěním lamel lze plynule regulovat propustnost světla. Pro komfortnější ovládání lze přidat elektromotor Somfy a ovládat je ovladačem. Variantou jsou i plisé žaluzie.

Horizontální žaluzie Silhouette

Vertikální žaluzie

Vnitřní vertikální žaluzie jsou vhodné na velké skleněné plochy kanceláří i rodinných domů. Díky novým technologiím výroby jsou ve velmi zajímavých vzorech a dekorech. Vertikální stínění je vhodné i pro rozdělení prostoru v interiéru. Snadno a účinně lze regulovat přístup světla do interiéru. Vertikální žaluzie jsou složeny ze samostatných pruhů látky a jsou v mnoha barvách a vzorech. Volně visící látkové lamely upevněné v horním pojezdovém profilu se vždy částečně překrývají.

Elegantní vertikální žaluzie

Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme s výběrem toho správného stínění.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt