Menu

Letní grilování začíná, pořiďte si do pergoly krbZahradní pergoly jsou pro grilování a posezení s přáteli přímo dělané. Jelikož se staví u zdi domu a většinou je v jejich blízkosti vchod do obývacího pokoje nebo v lepším případě do kuchyně, máte vše při ruce. Odbíhání pro kečup, vodu, zeleninu či cokoliv jiného přes celou zahradu už vás nebude obtěžovat, protože budete mít vše pár kroků od stolu.

Jaký gril vyberete?

Na špekáček trochu chycený do černa se po dlouhé zimě musí těšit snad každý. Jenže špekáčky nejsou jediná delikatesa, kterou můžete na ohni vyčarovat. Pokud se chcete pustit do pravidelného grilování zeleniny, masa a podobně bude pro vás ideální pořádný krb. Vybírejte krb, který dobře zapadne do vaší pergoly popřípadě zahrady.

Jelikož v krbu pracujete s živým ohněm, buďte při jeho stavbě velice důkladní. Pokud se rozhodnete pro krb, který bude doplněný troubou na pečení nebo udírnou, zvažte, jestli nebude lepší kontaktovat odborníka, který vám se stavbou pomůže. Krb musí být postaven z nehořlavých materiálů, ohniště například ze šamotových cihel, a zbytek konstrukce z cihel nebo kamene.

Komín je v hodné zakrýt stříškou proti dešti. Pokud máte v pergole dostatek místa, určitě uvítáte i různé police, či jiný úložný prostor, do kterého můžete uskladnit nádobí a pomůcky. Samozřejmě je dobré do stavby začlenit i úložný prostor, do kterého můžete ukládat dřevo. Nemusí se tam samozřejmě vejít hromada dřeva, ale aspoň tolik, abyste nemuseli každou půlhodinku odbíhat do kolničky na dřevo.

Grilování v pergole vás bude bavit

I když se vám grilování protáhne do večerních hodin, nemusíte u stolu sedět po tmě. Díky tomu, že je pergola přistavěná ke zdi domu, není problém zavést do pergoly osvětlení. Stejně snadno si můžete zajistit připojení vody a odpadu a přívod elektřiny, díky které si můžete při grilování poslechnout například rádio. Teď už stačí vybrat správné místo, výrobce, krb a můžete začít nakupovat maso a zeleninu pro váš první grilovací večer!


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt