Menu

Naučte se pracovat se světlemNaučte se pracovat se světlem

Pracovat se světlem můžete i vy. Umožní vám to pěkné venkovní žaluzie, designové venkovní rolety i zajímavé screenové rolety. Umět pracovat s přirozeným světlem měnícím se v závislosti na denní a roční době, může být hotové umění. Klidně mu můžete propadnout a začít si se světlem hrát. Efektivní způsob jak s přirozeným světlem pracovat, je přijmout pomocníky v podobě stínící techniky, která díky motorizaci reaguje na povětrnostní podmínky bez vašeho přímého zásahu. Na rozdíl od interiérových variant stínění, zadržuje jeho venkovní forma sluneční záření a zabrání i přehřátí interiéru.

Co jsou to screenové rolety

Možná jste se už setkali s pojmem venkovní žaluzie a venkovní rolety, ale ten poslední, kterým jsou screenové rolety vám vrtá hlavou. Moderní, vysoce funkční a elegantní systém zastínění formou venkovní speciální látkové rolety umí totiž zadržet a odrazit až 80 % tepelného záření. To je naprosto revoluční řešení, po kterém možná právě začnete doslova šílet. Výrazně snížíte náklady na klimatizaci a v době letních pařáků, které jsme v posledních letech zažili, se budou jistě hodit. Další předností je, že tato roleta je průhledná. Látka skvěle odráží tepelné sluneční záření, v interiéru máte příjemný stín, ale nepřijdete o výhledu do krajiny nebo krásné zahrady, kde právě skotačí vaše děti.

Screenová roleta

Hliníkové lamely jdou do popředí

V současné době se nejčastěji v případě žaluzií uživatelé rozhodují zejména mezi dřevěnou nebo hliníkovou variantou. Hliníkové lamely mají moderní technický vzhled a elegantní dřevěné žaluzie jsou zase možná pro někoho více tradiční. Oba typy zastíní velké plochy. Bezúdržbovost hliníku ale vyhrává na celé čáře. Pokud jste se nenarodili proto, abyste celý život přetíraly podlahy, ploty a lamely, volíte snadná a funkční řešení v neotřelém designu. Hlavní výhodou je zde možnost přesné regulace formy zastínění, kdy kouzlo hry světla a stínu můžete rozjet na plném obrátky. Úplné zatemnění či příjemnou atmosféru jemného a velmi lehkého stínu docílíte velmi snadno.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Venkovní rolety mají své kouzlo

Vysoce účinný způsob stínící techniky se zárukou stoprocentního zastínění jsou venkovní rolety. Současně váš dům ochrání před vniknutím nezvaných hostů a představují ideální řešení možností montáže na rám okna. Umístí se přímo do okenního otvoru nebo na fasádu. Mají oproti žaluziím mnohem výraznější tepelně izolační vlastnosti a lépe tlumí hluk. Exteriérové rolety chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy a střeží soukromí. Pro přesnou regulaci a estetické doplnění vaší fasády raději zvolíte žaluzie. Stínění s lepšími izolačními vlastnostmi vám ale dopřejí právě rolety.

Venkovní roleta

Nevíte, který druh stínění je pro vás vhodný? Kontaktujte nás a my vám pomůžeme s výběrem.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt