Menu

Podzimní výzdoba bytu – tipy a inspiracepodzimní dekorace

Podzim je nádherné období v roce. Přichází sice chladnější počasí, ale i nádherné babí léto. Současně se listy všech stromů začínají měnit z odstínů zelené do teple červené, hnědé, mahagonové, pomerančové či žluté barvy. Je to krásný čas, kdy si můžeme s přírodnin udělat i půvabné dekorace do našeho bytu.

Pokud se právě chystáte změnit své dekorace v bytě či domě do kouzelných barev podzimu, přinášíme pár rad a tipů. Zapojte svou fantazii a vyzdobte si své příbytky přesně tak, jak to vyhovuje právě vám. Využijte barevnost podzimních listů a spoustu přírodnin.

Dekorace z barevných listů

Skvělým způsobem, jak využít pestrost podzimních listů, je tvorba podzimního věnce, který si můžete pověsit na dveře i na zeď. Můžete si věnec sestavit sami nebo si jej lze zakoupit i v obchodech. Do věnce můžete skvěle zakomponovat slunečnice, šišky, kaštany, žaludy, sušené plody šípků či jeřabin, nebo třeba malou, okrasnou dýni. Je to skvělý způsob jak zaujmout a přivítat návštěvníky. Do podzimního věnce z pestrobarevných listů lze přidat organzu nebo tyl pro větší pestrost.

Podzimní dekorace komod, stolů a stolků

Vezměte si na pomoc obdobnou sklenici, vázu či džbán, přes kterou omotáte proužek pytloviny nebo stuhu. Do sklenice vložte pár větviček s podzimními listy, můžete doplnit i větvičky sušených plodů či trav. Jako doplněk zátiší můžete využít malé dýně, které budou podzimně ladit. Tak vyrobíte nádhernou a zcela jednoduchou, podzimní dekoraci jídelního stolu, konferenčního stolku či komody.

Podzimní sklenice a vázy s malými dýněmi a žaludy

Jednoduchá varianta zdobení a obrovský dekorativní úspěch přichází při použití skleněných nádob. Můžete samozřejmě obsah sklenic nahradit i jiným materiálem. Co třeba šišky nebo barevné sušené fazole? Tyto podzimní dekorace použijte na police či okenní římsu, která kryje interiérové stínění. I podzimní slunce totiž umí prudce zasvítit prudce do oken. Do sklenic můžete použít vonné svíčky a celou skořici, která váš byt nádherně provoní.


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt