Menu

Přehřívání interiéru zmírní venkovní stíněníŽaluzie, rolety i pergoly jsou nedílnou součástí stínící techniky a současně tvoří i výrazný prvek při řešení vašeho interiéru a exteriéru. Může být vhodnou dekorací. Více oblíbené jsou stále horizontální žaluzie, které se také více používají.

Žaluzie se skládají z jednotlivých horizontálních lamel a jsou v současné době nejběžnějším způsobem protisluneční ochrany. Jsou namontované během chvíle a jsou i cenově dostupné. Pro vnitřní použití v interiéru se vyrábějí žaluzie z hliníku, plastu i ze dřeva. Vnější žaluzie jsou ve většině případů hliníkové. Proti přehřívání interiéru si pořiďte žaluzie před okno.

Horizontální žaluzie

Pro obsluhu horizontálních žaluzií slouží řetízek, pomocí kterého se lamely pohodlně naklápějí i vytahují. Je z plastu a snadno jej udržujte čistý. U některých typů žaluzií se používá i ovládací tyčka anebo šňůrka. Můžete si pořídit i automatické, moderní, elektromotorické ovládání s napájením ze sítě nebo pomocí akumulátoru. Dobíjet jej můžete i ekologicky pomocí sluneční energie. Horizontální žaluzie se často montují také mezi skla sešroubovaných křídel jednotlivých oken. Tím vám odpadnou starosti s jejich neustálým čištěním od prachu. Nelze je ale použít u izolačních skel.

Moderní stínění

K výrobě dnešního stínění se používají velmi přesné stroje. Při správném používání mají žaluzie zcela hladký a současně i bezporuchový chod. K dostání jsou i netypická provedení stínění určená pro trojúhelníková nebo jinak zkosená okna. Žaluzie lze použít na všechny typy oken, včetně moderních plastových oken a eurooken. Protože klientům připadá škoda vrtat do nových, funkčních částí křídel oken, často volí možnost montáže do zasklívacích lišt. Velmi oblíbené jsou i screenové rolety.

Netradiční formy stínění

Pro svůj jedinečný vzhled jsou oblíbené i žaluzie z bambusu. Lamely jsou vysoce odolné proti deformaci vlhkem. Povrch žaluzií je lakovaný a opatřený ochranou před jejich vyblednutím vlivem UV zářením. Žaluzie z hliníku nebo plastu lze dnes pořídit v mnoha barvách, které hravě sladíte s barvou vaší výmalby nebo s barvou fasády. Sluníčko máme rádi, ale čas od času se před ním potřebujeme schovat. Když nám začne slunce pálit do oken, pomůže nám kvalitní venkovní stínění vyrobené na míru. Je efektivní, vypadá skvěle a je praktickým, designovým doplňkem vašeho domu i bytu.

Venkovní screenové rolety

Výhody venkovního stínění

Venkovní stínění hravě odrazí sluneční paprsky ještě před tím, než mohou dopadnout do okna a nadměrně ohřejí sklo. Zabrání tak vysoce efektivně přehříváním interiéru. I v parném létě vám pak doma bude příjemně a horko se nedostane dovnitř. Venkovní žaluzie a rolety si lze vyrobit na míru vašim oknům a budou na ně perfektně sedět. Ideální venkovní stínění a výběr z několika typů stínění si klidně nechte navrhnout od specialistů s dlouholetými zkušenostmi. Dobrou volbou jsou i markýzy.

Vyberte si venkovní stínění

Venkovní žaluzie a předkokenní rolety spojují ty nejlepší vlastnosti klasických rolet a žaluzií. Jejich obrovskou výhodou jsou naklápěcí lamely, díky nimž si pohodlně regulujete světlo v interiéru. Pokud tyto žaluzie doplníme o speciální čidla, budou se tato lamely sklápět v závislosti na intenzitě slunečních paprsků. Jde o velmi praktického pomocníka.

venkovní Rolety

Venkovní stínění a další přidaná hodnota

Venkovní stínění je užitečné nejen kvůli tomu, že do vašeho interiéru nepustí světlo a zabrání jejich přehřívání. Ušetříte také za klimatizaci. Venkovní stínění využijete i během zimy, kdy zajistí dobrou tepelnou izolaci. Nejvíc tepla vám uniká prosklenými částmi domu. Pomocí stínění si zajistíte, že velká část tepla v zimě zůstane doma. Existuje spousta dalších důvodů, proč si je pořídit. Jedním z nich je i lepší zvuková izolace a odhlučnění, což oceníte zejména při bydlení v rušné ulici. S venkovními roletami na oknech si zajistíte také vyšší bezpečnost. Díky pancíři se stane z vašeho příbytku nedobytná pevnost.

Pokud nechcete aby se vám interiér přehříval, kontaktujte nás a my vám poradíme s výběrem. Pro cenovou nabídku uveďte prosím rozměry okna.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt