Menu

Rolety a žaluzie do střešních okenRolety a žaluzie do střešních oken

Střešní okna jsou neodmyslitelnou součástí moderních domů, ale i zrekonstruovaných podkroví. Díky nim dochází k maximalizaci přístupu denního světla do místnosti. Ovšem ne vždy je tato maximální dávka světla žádoucí. Aby váš zrak netrpěl, je nutné dokázat světlo regulovat. I pro střešní okna můžete vybírat z různých stínících technik. Střešní okna lze zastínit žaluzií, roletou, ale i záclonou a látkovou dekorací. Nejčastějším druhem stínění jsou žaluzie a rolety.

Rolety

Pro zastínění střešních oken můžete vybírat, jak vnitřní tak i venkovní rolety. Hlavní výhodou venkovních rolet oproti vnitřním je ta, že brání pronikání tepla do místnosti. Vnitřní rolety dokonale zabraňují průniku světla do interiéru a to díky vodícím lištám. Roleta však není pouze funkční prvek, ale také dekorativní a designový doplněk, který může zaujmout každého hosta, dokonce si můžete nechat vyhotovit roletu s vlastním popiskem. Podle typu a barvy látky se odvíjí propustnost denního světla.

Venkovní zastínění střešních oken

Žaluzie do střešních oken

Žaluzie lze nainstalovat snad do všech typů střešních oken. I když jsou žaluzie nejpoužívanějším typem stínění, můžete si vybrat různý barevný odstín, takže se nemusíte bát stereotypní šedé barvy. Lamelové žaluzie vám umožní regulovat množství a směr dopadajícího světla. Venkovní žaluzie zase zabrání přehřívání interiéru.

Žaluzie na střešní okna

Baldachýn pro velké střešní okno

Baldachýny jsou krásné na pohled a navíc se kvalitně a účinně dokáží přizpůsobit jakémukoli tvaru prosklené plochy. V dnešní době jsou velice oblíbené pro zastínění zimní zahrady, skleníků, ale i zakřivených ploch. Pokud se tedy rozhodnete pro střešní okna větších rozměrů, rozhodně nezapomeňte zvážit právě baldachýn. Jelikož se jedná o náročnější systém, výroba probíhá vždy podle přání každého zákazníka, baldachýny jsou vyráběny přímo na míru. Takže baldachýny nejsou pouze funkční technikou zastínění, ale jsou i skvělým doplňkem vašeho interiéru.

Baldachýn

Neváhejte nás kontaktovat, pomůžeme vám vybrat vhodné stínění nejen do střešních oken.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt