Menu

Jak sladit okna a žaluzie podle Feng Shui?Nechte energii volně proudit

Pokud jste podlehli kouzlu Feng Shui, můžete podle něj řešit i zastínění oken a nejen to. Tak třeba žaluzie s bambusovými lamelami dokáží zapadnout jak do ložnice, tak i do koupelny. Váš interiér do formy japonského stylu doladí a jemně zastíní i japonské posuvné stěny, záclony nebo třeba navíjecí rolety. Řešení interiéru v moderním a tak trochu neobvyklém designu podle principů Feng Shui, je velmi módní záležitost. Pokud chcete mít takto laděný interiér, budete zřejmě asi chtít všechny materiály zvolit v přírodním stylu. Uvedený styl může pěkně doplnit i výrazná tapeta s vhodným motivem, ke které se budou dokonale hodit třeba horizontální žaluzie s bambusovými lamelami.

Závěsy, záclony i žaluzie

Žaluzie klidně můžete spustit třeba na zastínění oken v ložnici, kde vytvoří dojem odlehčené stěny a budou velmi dobře kontrastovat k lehkému japonskému stylu. Vyjímat se budou skvěle na klasickém i francouzském okně. Bambusové žaluzie nádherně ladí třeba s odstínem dřeva. Záclony v jemných barev, třeba v bílé a smetanové dokáží zjemnit prostor, stejně jako jednoduché a hladké panely japonských posuvných stěn. Žaluzie v přírodním stylu pak mohou překrývat okna v obývacím pokoji, ložnici, koupelně i ve vstupní hale. Barevností zvolených žaluzií pak můžete odlišit dívčí a chlapecký pokoj. Celkový vzhled interiéru pak podtrhnou i designové navíjecí rolety s řetízkovým ovládáním. Principy bydlení podle Feng Shui vám pomohou ke zpříjemnění každodenního života.

bambusové žaluzie

Co možná nevíte o Feng Shui

Ve středověku Číňané uznávali myšlenku, že všechno kolem nás je podle nich založeno na dvou známých principech jin a jang. Jsou to protikladné a zároveň doplňující se energie. A právě princip Feng Shui pracuje s těmito energiemi, čímž uvádí soulad no našich příbytků a zlepšuje naše životy. Feng Shui se velmi dobře aplikuje zejména do bydlení. Jeho hlavní úlohou je vytvořit celkovou harmonii v prostoru, abychom se v něm cítili co nejlépe, a to na těle a na duchu. Pokud třeba milujete závěsy, nenechávejte je stále zatažené. Přes den je tedy vždy odhrňte a vpusťte světlo dovnitř, ať se tok energie nezastaví. Také je pravidelně perte, aby se na nich nezadržovala spolu s prachem i stagnující energie.

Okna, to jsou oči našeho domova

Okna můžeme chápat právě jako oči našeho domova. Skrze ně se díváme na náš svět, který je tam někde venku. A jsou to právě ona okna, která nám přivádí do domu světlo a do interiéru energii. A aby energie mohla k vám domů přijít, je třeba dodržovat několik zásad. Okna nám zajišťují zejména výměnu energií. Proto bychom měli několikrát denně větrat a nechat energii neustále proudit. Ventilace není dostačující. Vždy otevřete okno úplně dokořán. Důležité je, aby byla vaše okna čistá. Přes čisté okno se totiž dostane dovnitř mnohem více energie.

Bambusové žaluzie 2

Na co si dát pozor a jak použít žaluzie

Nesedejte si zády k oknu a ani blízko něj raději nespěte, jinak by nemusel být pokojný váš spánek, ale ani vy. Okno by nemělo být také umístěno proti dveřím, protože podle Feng Shui přichází energie do domu právě dveřmi a oknem. Když jsou naproti, okamžitě vyjde energie ven a nezdrží se uvnitř. V pokoji by měly být maximálně 3 okna na jedny dveře. Dvě okna by měla být na jednom místě a třetí okno pak na druhé straně. A jak se projevují žaluzie ve vašem bydlení? Vertikální žaluzie jsou symbolem energie dřeva. A i zde platí, že je pádný důvod k tomu, aby se žaluzie často otevíraly kvůli příchozí energii. Pokud máte například vnější hliníkové žaluzie, tak jste zvolili velmi dobře. Právě hliník zrychluje tok energie čchi, tedy tok životní energie. Dřevěné žaluzie mají na energii čchi neutrální vliv. Nijak ji tedy neruší.

vertikální žaluzie

Chtěli byste pomoci s výběrem správného stínění do vašeho interiéru? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt