Menu

Venkovní rolety nebo venkovní žaluzieVenkovní rolety nebo venkovní žaluzie

Světlo je nedílnou součástí našeho života. Nejenom že bez něj nemůžeme žít, ale ovlivňuje i naše pocity. Důležité je dostatečně světlo regulovat a to především denní světlo, nejenom to umělé. Denní světlo jde velice efektivně regulovat pomocí stínící techniky. Velice známým stíněním jsou rolety a žaluzie, můžou být interiérové a venkovní. Venkovní clony oproti vnitřním zadržují teplo i světlo vně místnosti a díky tomu nedochází k přehřátí pokojů. Venkovní rolety a žaluzie mají několik společných vlastností, v některých se pak můžou zásadně lišit.

venkovní rolety hliníkové

Bezpečnost a hlučnost venkovního stínění

Pokud bydlíte na rušném místě, klidný spánek je opravdu vzácný a snad každý po něm touží. Díky venkovním roletám můžete získat téměř nulovou hlučnost. Venkovní žaluzie vám poskytnou také velice příjemnou hlukovou bariéru, ale ne tak kvalitní jako rolety. Navíc je dobré myslet i na to, že pokud žijete na větrném místě, můžou žaluziové lamely narážet do oken či navzájem do sebe a způsobit tím nepříjemný zvuk. Pokud si venkovní stínění pořizujete i pro lepší zabezpečení vašeho domu či bytu, budou pro vás i nyní výhodnější venkovní rolety. Rolety, které jsou poháněny motorem, lze pořídit se zámkem. Jestliže je bude chtít případný zloděj vytáhnout, nepovede se mu to. Bohužel, venkovní žaluzie neposkytují žádné bezpečnostní výhody.

Bezpečnostní roleta

Efektivita a vzhled žaluzií

Venkovní žaluzie a rolety vám poskytnou mnoho stejných výhod. Například schopnost odrazu slunečních paprsků je u obou technik totožná. Pokud si chcete během dne regulovat propustnost denního světla do vašeho pokoje, jsou ideální žaluzie. Venkovní rolety vám naopak dokáží během dne poskytnout 100% tmu. Samozřejmě je důležitý i vzhled venkovního stínění, přece jenom dotváří celkový vzhled vašeho domu či bytu. I když jsou roletové lamely z hliníku, jsou potažené PVC, takže vypadají spíše jako plastový výrobek. Žaluzie nabízí naopak hliníkový vzhled. Nicméně oboje stínění si můžete vybrat v různých barevných odstínech.

Venkovní žaluzie

Nevíte, jestli jsou pro vás vhodné venkovní žaluzie nebo rolety? Kontaktujte nás a my vám s výběrem správného stínění pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt

  • Vikova 1
    140 00 Praha 4

    DO 12.1.2020 BUDE PROBÍHAT CELOFIREMNÍ DOVOLENÁ
  • +420 737 113 867
  • info@louver.cz