Menu

Chtěli byste venkovní rolety? Jak ale takové rolety vybrat?Jak vybrat venkovní rolety

Už vás nebaví hluk a světlo, které se k vám dostává okny z ulice? Předokenní rolety vám s tím pomohou. Hluk a světlo není jediné, s čím vám rolety dokážou pomoct. V létě jistě uvítáte, že váš interiér chrání před slunečními paprsky a v zimě zase pomůžou šetřit energii. Venkovní rolety vyřeší několik problému najednou. Navíc jsou stylové a stanou se skvělým doplňkem vašeho domu, bytu či kanceláře.

Výhody, které vám jiné stínění neposkytne

Jsou vlastnosti, které mají venkovní rolety společné s jinou stínící technikou, pak jsou tu takové vlastnosti, které mají pouze rolety. Prvním z výhod je jistě jejich zatemnění. Díky roletám získáte 100% zatemnění, takže pokud přijdete z noční směny, světlo ve vaší ložnici nebude žádný problém. Ovšem musíte počítat s tím, že budete mít malou variabilitu stínění. Pokud si chcete určovat kolik světla do místnosti propustíte, budou pro vás jistě lepší venkovní žaluzie. Máte ložnici situovanou do hlučné ulice? Nevadí, venkovní rolety vám zajistí velmi malou téměř nulovou hlučnost. Jestliže si pořizujete venkovní stínění i z důvodu bezpečnosti, jsou pro vás rolety to pravé. Venkovní žaluzie totiž neposkytují žádné bezpečnostní výhody.

Venkovní rolety z plastu nebo hliníku?

Pokud si pořídíte plastové žaluzie pár korun ušetříte. Nicméně vhodnější volbou pro venkovnější stínění jsou jistě rolety z hliníku. Díky hliníku mají rolety skvělé vlastnosti, velmi dobře izolují a odráží nepříjemné paprsky. Navíc se pyšní dlouhou životností a odolností. U plastových rolet se může stát, že vlivem slunečního záření či mrazu ztratí svou pružnost a začnou praskat. Navíc díky ultrafialovému záření se jejich barevný odstín změní k nepoznání.

Zvolíte provázek a kličku, nebo ovládač?

Manuální ovládání vyjde jistě levněji než elektrické. Avšak pokud chcete zvýšit životnost rolet, zvolte rolety s motorovým pohonem. Díky automatickému ovládání bude zacházeno se všemi součástky mnohem šetrněji.

Nejste si jisti výběrem venkovních rolet? Kontaktujte nás a my vám s výběrem pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt