Menu

Žaluzie do plastových okenŽaluzie do plastových oken

Máte ve svém domě plastová okna a záclony či závěsy už vás nebaví? Pořiďte si interiérové žaluzie. Díky žaluziím získáte perfektní stínění a navíc můžete velmi jednoduše regulovat, kolik světla do místnosti pustíte. Regulování venkovního světla je velmi důležité, je dobré ho mít v místnosti jen tolik, kolik bude pro vaše oči příjemné, jinak se oči rychle unaví. Interiérové žaluzie můžou mít více podob, nejčastějším druhem jsou horizontální, můžou být však i vertikální, látkové a samozřejmě se vyrábějí i žaluzie do střešních oken. Pokud však chcete žaluzie, které se stanou doplňkem vašeho interiéru, nápadnější budou jistě vertikální či látkové.

hz-15

Proč nejsou žaluzie do plastových oken instalovány mezi skla?

Pokud se rozhodne do plastových oken pořídit horizontální žaluzie, budou většinou montovány do zasklívací lišty a umístěny na rámu oken. Důvod, proč nejsou žaluzie instalovány v izolačním dvojskle nebo trojskle, je jednoduchý. I když by možná bylo toto řešení praktičtější a z hlediska stínění výhodnější, bylo by velice drahé. Rozdíly v nákladech na rámeček izolačního dvojskla bez žaluzie a s žaluzií jsou až desetinásobné.

hz-1

Výhody a nevýhody interiérových žaluzií

Jednou z největších výhod vnitřních žaluzií je jejich příznivý poměr mezi cenou a výkonem. Co se týče venkovního světla a jeho regulace, jsou žaluzie do plastových oken nejvíce efektivní stínící technikou. Jejich instalace je velice jednoduchá a mohou se vyrobit v podstatě pro jakýkoli rozměr okna. Oproti venkovním roletám nehrozí žádné poničení ze strany špatného počasí. Oproti tomu před zvídavými ručkami vašich potomků neuniknou. Vnitřní žaluzie vám nikdy neposkytnou takový tepelný komfort jako venkovní stínění. V letních dnech nezabrání přehřívání interiéru, protože teplo už pronikne skrz okna. Je dobré počítat i s tím, že se na lamelách žaluzií do plastových oken bude usazovat prach, který nelze úplně snadně odstranit.

6-fotogalerie-13

Nevíte, které žaluzie jsou pro vás vhodné? Kontaktujte nás a my vám s výběrem správných žaluzií pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt