Menu

Zastínění terasy pomocí výsuvné markýzyElegantní a designové zastínění terasy

Máte u vašeho rodinného domu terasu, kterou byste rádi zastínili, ale nevíte jak? Co třeba zkusit venkovní markýzu? Další možností je například pergola, avšak investice do pergoly bývá zpravidla větší. V nadcházejícím textu vám představíme, jaké markýza přináší výhody.

Kazetová markýza

Kazetová markýza

Výsuvné markýzy

Jestliže hledáte způsob, kterým kvalitně zastíníte pergolu, terasu či balkón markýza vám s tím pomůže. Nejenže je zastínění velice efektivní, ale navíc nijak nenarušuje vzhled vašeho domu. Jejich předností oproti zastřešené pergole je i to, že markýzy nemají nosné sloupy, navíc pokud budete chtít sedět a slunit se, jednoduše markýzu stáhnete. Výsuvné markýzy si poradí i s mírným deštěm a lze je vyrobit v různých rozměrech i odstínech. V dnešní době je několik druhů markýz, ta nejjednodušší je otevřená markýza. V zataženém stavu je rameno markýzy i stočená látka viditelná, proto je tato markýza vhodná pouze tam, kde je krytá například přesahem střechy. Jinak bude látka brzy špinavá, vyšisovaná a životnost markýzy bude kratší. Další možností je markýza se stříškou nebo kazetová markýza, která po zasunutí zcela chrání látku a navíc je velice elegantní. Markýzu můžete ovládat klikou nebo pomocí elektromotoru.

Markýza na terasu

Zastánění terasy markýzou

Proč motorový pohon?

Jestliže se rozhodnete pro elektromotor Somfy, jistě toho nebudete litovat. Nejenomže díky motorovému pohonu získáte skvělý komfort, ale chod markýzy bude plynulejší a šetrnější. Navíc si můžete nastavit povětrnostní čidlo, díky kterému se markýza sama zatáhne při větším větru. Díky tomu markýzu mnohem lépe chráníte. Naopak při intenzivních slunci, se markýza díky slunečnému čidlu sama vytáhne, čímž nebude docházet ke zbytečnému přehřívání terasy ani interiéru. Pro ty co si chtějí užít pobyt na terase co nejdéle, pozor! Na markýzu lze přidělat světelné a topné panely, díky kterým si budete moc užít klidné večery na terase nejenom v létě, ale i na jaře a na podzim.

Kazetová markýza

Kazetová markýza

Pomůžeme vám vybrat vhodnou venkovní markýzu, stačí nás kontaktovat.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt