Menu

Venkovní a vnitřní rolety


Jednotlivé druhy rolet

Vnitřní zastínění interiérů, ale i venkovní zastínění do exteriérů formou rolet, je jedno z nejúčinnějších a nejpoužívanějších typů zastínění vůbec. Stále si získává větší popularitu pro svou funkčnost, ale především pro svůj moderní vzhled, který může váš dům či byt velmi hezky designové doplnit a oživit. Nabízíme konzultace zdarma a bezplatné zaměření před případnou realizací projektu. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi vám s výběrem pomůžeme. Případně nás můžete navštívit v našem showroomu na Praze 4.

Venkovní rolety

Venkovní rolety instalované do oken jsou složeny z roletového pancíře vyrobeného pomocí spojených hliníkových lamel. Tento pancíř je veden v bočních lištách a navíjí se přímo do schránky. Tyto venkovní rolety můžete ovládat klasicky ručně, nebo si můžete práci zpříjemnit a zjednodušit použitím elektromotorku.

Výhody předokenních rolet

Předokenní rolety jsou bez pochyby jedním z nejlepších a také nejefektivnějších způsobů používaných pro venkovní stínění rodinných domů, bytů, ale i kanceláří a komerčních ploch. Můžete je snadno využít nejen jako velmi účinnou ochranu proti slunci, ale jsou i vysoce účinnou zábranou před únikem tepla skrz okenní otvory během zimy. Velmi dobře fungují i jako tepelná izolace. Během letního období zase naopak kromě zastínění zabraňují i přehřívání vašeho interiéru a pomohou vám vytvořit příjemné klima. Dochází tedy i ke značné úspoře vynaložených finančních nákladů v létě za klimatizaci a v zimě zase za vytápění.

venkovní rolety

Omezte hluk z okolí

Venkovní rolety mají ale i další přednosti. Předokenní rolety značnou měrou snižují hlučnost, která proniká z okolí. To určitě hlavně oceníte, pokud bydlíte ve středu města, nebo někde u rušné silnice. Budete mít tak dostatek klidu na práci, relaxaci i spánek. Volba venkovních rolet vám tedy poskytne dostatečný komfort ve chvíli, kdy si po noční směně potřebujete zdřímnout, nebo vaše malé děti budou potřebovat zajistit klidný spánek. Nebude vás rušit pouliční světlo ani hluk z okolí.

Zvyšte svou bezpečnost

Další nespornou výhodou venkovních rolet je znatelné zvýšení bezpečnosti vašeho domu. Venkovní rolety je velmi vhodné opatřit bezpečnostními závěsy, které ve spojení se zvoleným motorickým ovládáním vysoce účinně zabraňují nadzvednutí pancíře. Představují tak velmi nesnadnou překážku pro všechny zloděje, vysokou ochranou proti vloupání a zajištěním vašeho osobního bezpečí i majetku.

Instalace venkovních rolet

Předokenní rolety se dají doinstalovat do oken i dodatečně. K tomu jsou přímo určené předokenní rolety k dodatečné montáži. V případě, že jste teprve na začátku a vaši stavbu teprve plánujete, nebo při rozsáhlejší rekonstrukci domu či bytu, využijte venkovní rolety se zaomítacím kastlíkem.

Screenové rolety

Screenové rolety jsou vysoce moderní, funkční a současně i velmi elegantní systém zastínění. Jde o venkovní látkovou roletu a právě díky použité, vysoce kvalitní a speciální látce, dokáže screenová roleta zadržet a současně i odrazit až 80 % tepelného záření. S tím souvisí i výrazné snížení nákladů na klimatizaci. Na rozdíl od venkovní žaluzie nebo rolety je screenová roleta průhledná. Použitá látka z materiálu SCREEN či SOLTIS účinně odráží tepelné sluneční záření a zajistí v interiéru také příjemný stín a ještě se při tom můžete kochat pohledem do krajiny, nebo pohodlně vidět, co se děje venku, třeba na zahradě. Boční vedení zajišťuje ocelové lanko, vodící lišta či systémem ZIP, který zaručí vysokou odolnost vůči větru, a to až 80 km/hod. Klasické i moderní látky dají vaší místnosti nadčasový vzhled.  Ovládání je možné pomocí šňůry, kliky či motoricky.

Screenové rolety

Vnitřní rolety

Interiérové zastínění není jen funkčním prvkem, ale i významným interiérovým doplňkem. Mnoho barevných variant, kombinací, vzorů i dekorů uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Klasické rolety se dají přizpůsobit přímo na míru pro váš interiér tak, aby stínění bylo nejen vysoce funkční a dlouho vám vydrželo, ale hlavně vám zpříjemnilo komfortní bydlení. Můžete si je vybavit i vlastním potiskem.

Látkové rolety

Látkové rolety do oken neboli textilní rolety jsou stále vysoce populární pro vnitřní zastínění. Jejich jednoduchost, nadčasovost a velký výběr roletových tkanin zajistí funkčnost, ale i dekorativní a designový charakter. Lze si také nechat vyrobit roletu s vlastním potiskem. Využívají toho zejména společnosti, které si chtějí jasně odlišit kanceláře, pobočky, prodejny, stánky či recepce. Standardní plastový navíjecí mechanismus může být vyměněn za designový v kovovém provedení. Roletu lze i doplnit o kazetu, která látku dokonale skryje. Pohodlné ovládání klasickým řetízkem na straně rolety, nebo u typu rolet Nanorollo pomocí posouvání kazet, ve kterých je již textilní roleta navinuta. Může to být ale i pružina, elektromotor Somfy nebo bateriový elektromotor Qmotion u rolet Enero.

Látková roleta velkoplošná

Římské rolety

Skládaná forma klasických rolet, kdy je látka v pravidelných ohybech skládaná, tvoří zajímavý a elegantní doplněk interiéru. Římské rolety mohou být transparentní nebo zatemňující. Standardní ovládání je pomocí řetízku nebo pomocí elektromotoru Somfy. Velkou výhodou je možnost rolety prát. Látka je v mechanismu uchycena pomocí suchého zipu.

římské rolety

Duo rolety

Duo rolety jsou speciální vnitřní rolety, které vynikají svým designem i funkčností. Okenní rolety kombinují pruhy transparentní a zastiňující. Jde o celistvý kus látky. Z kazety se spouští rovnou dvě vrstvy, které jsou přiloženy těsně k sobě. Díky tomuto systému se dá poposunutím pruhů v jednotlivých vrstvách prostupnost světla regulovat jako u žaluzií. Roleta se snadno ovládá pomocí řetízku nebo elektromotorkem.

Duorolety

Nevíte, které rolety jsou pro vás vhodné? Kontaktujte nás a my vám s výběrem správných rolet pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt

  • Vikova 1
    140 00 Praha 4

    DO 12.1.2020 BUDE PROBÍHAT CELOFIREMNÍ DOVOLENÁ
  • +420 737 113 867
  • info@louver.cz