Menu

Screenové roletyScreenové rolety

Screenové rolety v současné době představují moderní, vysoce funkční a velmi elegantní systém zastínění. Můžete se setkat se zkrácenou variantou názvu screeny nebo s názvem screenové clony. Jde o typ stínicí techniky, který se umisťuje na venkovní stranu okna nebo prosklené stěny. Screenové rolety jsou jedinečné zejména tím, že umožňují průhled ven a neustále zůstáváte v kontaktu s okolím.

Venkovní screenové rolety

Venkovní screenové rolety snadno a efektivně zastíní okna i prosklené, malé či velké plochy. Screeny se hodí do všech typů obytných, občanských i administrativních budov, ale i k zastínění zimních zahrad, teras, altánů a zahradních domků. Screenové clony lze namontovat také na hotové okno či fasádu, kde s tímto prvkem při stavbě nepočítali.

V uzavřené pozici vám screenové rolety velmi dobře poslouží i jako ochrana proti hmyzu. Klasické i moderní látky dodají každé místnosti pěkný, barevný nádech a příjemnou atmosféru. V případě použití blackoutové tkaniny vám současně zajistí i dokonalé zatemnění místnosti. Jako stínící tkaniny se nejčastěji používají materiály SCREEN a SOLTIS.

Tato venkovní látková roleta dokáže díky použití speciální látky zadržet a odrazit až 80 % tepelného záření. Tím následně výrazně sníží i náklady na klimatizaci. Oproti venkovním žaluziím či roletám jsou průhledné. Látka odrazí tepelné sluneční záření, zajistí příjemný stín v interiéru i bez ztráty výhledu ven. Boční vedení je zajištěno ocelovým lankem, vodící lištou nebo systémem ZIP.

Ve variantě ZipScreen je tkanina pevně uchycená, napnutá a vedená ve speciálních vodících lištách. Díky tomu jsou screenové rolety velmi stabilní a vysoce odolné proti silnému větru až 80 km/h. Tento typ screenových clon také velmi snadno umožňuje i realizaci velkých rozměrů. Ovládání je možné pomocí popruhu, kliky, motoricky nebo lze zvolit mobilní ovládání s napojením na chytrou domácnost.

Výhody screenových rolet

vysoka odolnostVysoká odolnost vůči větru, dešti a prachu

Pokud necháte otevřená okna a staženou screenovou clonu, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. Screenové rolety ochrání vaše příbytky před větrem, deštěm, sněhem, kroupami a jinými nepříznivými vlivy. V uzavřené poloze screeny zmírní průnik prachu a alergenů do interiéru. Použití kvalitních materiálů zajišťuje vysokou odolnost vůči silnému větru až 80 km/h.

uplne zatemneni a ochrana proti slunciÚplné zatemnění a ochrana proti slunci

Jednou z předností screenových clon je tkanina, která díky svému složení dokáže částečně pohltit a současně odrazit sluneční energii a tím zabránit přehřívání interiéru. V letním období tak pomocí screenové rolety snížíte teplotu v místnosti o několik stupňů. Ušetříte náklady spojené s klimatizací. Varianta zipscreen dokáže v kombinaci s nepropustnou látkou zajistit i úplné zatemnění místnosti.

regulace svetlaSkvělá regulace světla za stálého kontaktu s okolím

Screenové clony umožňují velmi účinnou regulaci světla za ponechání stálého kontaktu s okolím. Dokonale zastíní i velké, prosklené plochy, kterými v jiných ročních obdobích do interiéru proudí dostatek světla. Screenová roleta reguluje světlo, výhled do venkovního prostředí zachová a současně nedovolí pohled zvenčí do místnosti. Budete tak mít dostatek soukromí bez ztráty kontaktu s okolím.

jako site proti hmyzuSlouží jako sítě proti hmyzu

Screenové rolety slouží současně i jako síť proti hmyzu. V uzavřené poloze vám varianta zipscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu. Současně také zmírní průnik prachu a alergenů do vnitřních prostor budov, což ocení zejména alergici.

screenove clony v pergolachScreenové clony v pergolách

Screeny si nemusíme dávat do souvislostí jen s okny. Uplatní se i při zastínění pergol. Pokud je vaše venkovní posezení v parném dni pod silnými paprsky slunce zcela neobyvatelné, nebo prší a fouká silný vítr, zvolte venkovní screenové clony.

moderni vzhledModerní vzhled

Moderní design screenových clon se hodí do klasických, současných i minimalistických staveb se zabudováním okenních profilů do stěn. Tím lze dosáhnout čistého výhledu z interiéru ven. Toho docílíte i správným výběrem stínící techniky. Screenové rolety s lankovým vedením vám zachovají čistý výhled do exteriéru. Screeny se velmi dobře uplatní i při zastínění zimních zahrad, teras, altánů, pergol a zahradních domků.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Ruční formu ovládání zajišťuje klika s převodovkou. Pokud jde o tento typ ovládání, kloub je veden skrz zeď nebo okno. Klika ovládání je standardně pevně připojena ke kloubové hřídeli převodového mechanismu screenové rolety a může být i odnímatelná. Tento typ ovládání je vhodný pro menší rozměry screenových clon. Jedná se o velmi jednoduchou variantu.

Screeny lze ovládat i pomocí vertikálně vedeného popruhu z interiéru. Popruh je pak automaticky navíjen do navíječe s integrovanou brzdou. Roletu lze nastavit do libovolné pozice.

jednoduché ovládáníMobilní

Mobilní ovládání je motorické řízení, které se ovládá pomocí chytrého mobilního zařízení. Záleží tak na vás, zda budete ovládat své screenové rolety mobilním telefonem, pomocí tabletu, ze svého notebooku nebo počítače. Screenové rolety a clony lze ovládat jednotlivě, po skupinách či centrálně.

ovládání vypínačemVypínačem

Motorické řízené ovládání je ovládáno jednoduchým vypínačem. Pro automatické řízení jsou k dispozici nástěnné dálkové ovladače v podobě vypínače. S tímto moderním řízením lze screenové rolety a clony ovládat jednotlivě, po skupinách nebo centrálně.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízené ovládání pomocí dálkového ovladače. Díky tomuto typu budete mít mnohem pohodlnější formu ovládání. S moderním řízením lze screenové rolety a clony ovládat bez omezení z jakéhokoliv místa v domě. Dálkovým ovladačem lze ovládat rolety jednotlivě, po skupinách nebo centrálně. Pro automatické řízení jsou k dispozici přenosné dálkové ovladače.

Barevné odstíny screenových rolet

Vzorník

Orientační cena screenových rolet

Cena screenových rolet se odvíjí od několika hlavních parametrů: velikost, typ a způsob vedení látky a způsobu ovládání. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Screenová roleta o rozměru 150×150 cm Cena (včetně DPH)
S ručním ovládáním 14500 Kč
S vypínačem 17000 Kč
S dálkovým ovladačem 20000 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Nezávazná poptávka

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na screenové rolety.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou rolet.

Fotogalerie screenových rolet

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt