Menu

Římské roletyŘímské rolety

Římské rolety jsou vhodné pro použití do moderních i tradičních interiérů. Jsou vhodnou formou stínění i jedinečným dekorativním prvkem. Inovativní způsoby zpracování látek i jejich pečlivý výběr je zárukou nejvyšší kvality. V současné době disponujeme technologicky nejvyspělejší formou výroby římských rolet v České republice. Švy jsou šity pomocí neviditelných stehů, což dokonale podtrhuje precizní zpracování všech římských rolet. Tento typ stínění je navíc vhodný i pro atypická okna.

rimske rolety

Podle přání a požadavků na stupeň zastínění či zatemnění lze vybírat z pestré škály materiálů, ze kterých je pak vytvořena transparentní nebo naopak neprůhledná roleta, poskytující stínění či úplné zatemnění místností. Římské rolety lze vyrobit i z nehořlavých látek. Velkou výhodou římských rolet je pratelnost materiálů. Látka je k mechanismu uchycena suchým zipem, kterou lze snadno sundat a vyprat.

Jedinečný vzhled římských rolet

Římské rolety zdobí horizontální sklady. Sklolaminátové výztuže pak pečlivě rozdělují plochu na horizontální pruhy ve stejné šířce. Lamináty jsou následně vloženy do tunýlku, který vzniká sešitím látky na přední či zadní straně rolety. Pro dosažení co nejmenšího narušení vybraného vzoru u látek s potiskem jsou vhodnější tunýlky sešité z přední strany.

Složená látka při zatažení vždy zůstává v horní části rolety. Aby římská roleta neomezovala funkčnost vašich oken, je nutný dostatečný prostor pro její montáž. Výšku paketu lze ovlivnit vhodným výběrem způsobu provedení. Při umístění několika římských rolet vedle sebe vytvoří sestava kompaktní celek pomocí sladění laminátových výztuh. Vhodné jsou i kombinace římských rolet s ostatními prvky.

Římské rolety doplněné závěsy ve správně zvoleném vzoru vytvoří velmi zajímavý celek, který bude dominovat každému interiéru. U římských rolet je často využívána možnost jejich důmyslného podšívání skládanou formou klasických rolet. Látka se v tomto případě v pravidelných ohybech skládá a vytváří zajímavé seskupení látky. Římské rolety lze i v této variantě vytvořit z transparentních nebo zcela zatemňujících látek.

Snadné ovládání a velký výběr možností

Standardní ovládání římské rolety je pomocí řetízku, nebo lze zvolit komfortní způsob s použitím elektromotoru Somfy. Tato inovovaná forma klasického závěsu vnese do každého prostoru stylovou atmosféru s nezaměnitelným pocitem příjemného bydlení. Individuálně vybrané látky se vždy ručně upravují přímo na míru a tím osobitě utváří daný prostor.

Při výrobě římských rolet jsou využívány nejmodernější technologie. Jsou proto precizně vyráběny s milimetrovou přesností. Vysoká kvalita zpracování a funkčnosti je garantována i pro extrémně velké rozměry. Římské rolety vyrobené ze záclon je možné použít až do šířky 4 200 mm a do výšky 5 900 mm podle použitého systému a způsobu ovládání. Tipů a variant je opravdu nespočet.

Výhody římských rolet

Římské rolety představují dokonalou formu ochrany před sluncem, před oslněním i zvědavými pohledy zvenčí. Kromě dekorativní funkce poslouží i jako hluková a tepelná izolace. Možnost volby barvy, materiálu i vzoru dává možnost sladění s jinými prvky v místnosti a možnost pozvednutí vašeho interiéru na zcela novou úroveň.

snadna udrzbaSnadná údržba a péče

Výhodou římských záclonových rolet je velmi jednoduchá údržba. Látka je k profilu přichycena suchým zipem, lze ji proto jednoduše sejmout a vyprat, případně ji vyměnit za novou s odlišným designem, barvou a vzorem. Látky navíc disponují vysokou barevnou a tvarovou stálostí.

stineni pro velke plochyVhodné pro velké plochy

Při výrobě římských rolet jsou využívány nejmodernější technologie, čímž je docíleno vysoké kvality zpracování a funkčnosti i u extrémně velkých rozměrů. Římské rolety vyrobené ze záclon je možné použít až do šířky 4 200 mm a výšky 5 900 mm podle použitého systému a zvoleného způsobu ovládání.

zutulni interierElegantní řešení do interiéru

Římské rolety tvoří designový doplněk interiéru a jsou vhodné pro podtrhnutí moderních i tradičních stylů. Jsou vhodnou formou stínění i jedinečným dekorativním prvkem. Švy jsou šity pomocí neviditelných stehů, což nenarušuje celkový dojem a dokonale podtrhuje precizní zpracování římských rolet.

vhodne pro atyp oknaVhodné pro atypická okna

Systém moderních římských rolet se často využívá pro zastínění klasických oken, velkých ploch i atypických tvarů oken. Je vhodný i na balkónové sestavy kombinující okno i dveře, šikmá, oblouková okna, pravoúhlá okna i střešní okna. Římské rolety nabízejí spoustu možností při použití v interiéru.

velky vyber latekVelký výběr látek a barev

Podle požadavků na stupeň zastínění lze vybírat z pestré škály materiálů, transparentních i zcela neprůhledných látek. Římské rolety lze vyrobit i z nehořlavých látek, což zvyšuje bezpečnost v dané místnosti. Kromě široké škály materiálů, barev a vzorů je k dispozici i 10 různých druhů šití, které propůjčují výslednému provedení římských rolet individuální charakter. Švy jsou šity pomocí neviditelných stehů, což dokonale podtrhuje jejich precizní zpracování.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Římské rolety lze ovládat manuálně, tedy šňůrou nebo tahem. Můžete je různě vytahovat a stahovat, čímž lze regulovat požadované množství světla vnikající do dané místnosti v aktuálním čase a podle vaší potřeby.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené římské rolety lze ovládat i pomocí jednoduchého vypínače nabízejícího vyšší komfort při ovládání. Nemusíte je pak manuálně zatahovat a roztahovat. Stisknutím jediného tlačítka je nastavíte do požadované polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízení římských rolet dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak římské rolety velmi pohodlně libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Barevné varianty římských rolet

Vzorník

Orientační ceník římských rolet

Cena římských rolet se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, barva a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci žaluzií preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Římská roleta o rozměru 100×150 cm Cena (včetně DPH)
Římská roleta v základním provedení 4500 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na římské rolety.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou rolet.

Fotogalerie římských rolet

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt