Menu

Venkovní a vnitřní žaluzie


Jednotlivé druhy žaluzií

Vnitřní zastínění interiérů, ale i venkovní zastínění vhodné do exteriérů formou žaluzií patří i dnes mezi nejúčinnější a nejpoužívanější typy zastínění. Stále je velmi populární pro svou funkčnost i moderní vzhled, který umí váš dům či byt designově doplnit a příjemně oživit. Nabízíme také konzultace zdarma a bezplatné zaměření před případnou realizací projektu přímo na místě. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi vám a výběrem pomůžeme. Případně nás můžete navštívit v našem showroomu na Praze 4.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie do oken jsou stále nejpoužívanější formou venkovního stínění. Díky umístnění před okny jsou zároveň vysoce účinnou tepelnou ochranou. Předokenní žaluzie při staženém stavu efektivně odráží sluneční paprsky a nedovolují jim proniknout do interiéru. Příznivě ovlivňují tepelné podmínky a příjemné klima uvnitř budovy.

venkovní žaluzie

Výhody venkovních žaluzií

Předokenní venkovní žaluzie vytváří zcela optimální prostředí jak z hlediska světelných, tak i tepelných podmínek. Efektivně šetří finanční náklady na klimatizaci a v interiéru vytváří příjemné klima. Venkovní žaluzie účinně chrání interiér před horkem a dá se s jejich pomocí regulovat množství slunečních paprsků dopadajících do pokoje. Při správném nastavení lamel, zabráníte vstupu slunce i horka, ale zároveň lze prostor větrat. Liší se tvarem a šířkou lamely, typem ovládání i způsobem bočního vedení lamel. Venkovní žaluzie jsou vysoce originální a funkční doplněk moderních fasád.

Vnitřní žaluzie

Interiérové zastínění již není jen funkční prvek. Interiérové zastínění oken vám interiér zútulní a celkově zpříjemní. Vybírat můžete z mnoha barevných kombinací, stylů a dekorů. Vybere si opravdu každý. Klasické žaluzie, římské rolety nebo plisé žaluzie jdou přizpůsobit přímo na míru vašemu interiéru. Stínění bude nejen funkční, ale i s dlouhou životností a zpříjemní vám bydlení.

Horizontální žaluzie

Tento druh žaluzií do oken je tvořen jednotlivými lamelami, které jsou vůči zemi v horizontální poloze (odtud název horizontální žaluzie) a které jsou navzájem propojeny řetízky, lanky nebo provázky. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších systému zastínění u nás. Velkou výhodou klasické horizontální žaluzie je její praktičnost, dlouhá životnost a její snadné ovládání, které se zpravidla provádí postranním provázkem, tyčkou, řetízkem nebo lankem, pomocí nichž je možno jednotlivé lamely naklápět a celou roletu vytahovat a stahovat. Díky možnosti naklápění lamel je možno plynule regulovat propustnost světla, které proniká do interiéru. Velký výběr odstínů barev a designů zaručuje, že se okenní žaluzie bude hodit do jakéhokoli interiéru a bude působit jako elegantní doplněk, který ovšem plně zastává svou funkční stránku.

Horizontální žaluzie Silhouette

Vysoký komfort i perfektní design

Pro komfortnější ovládání můžete žaluzie doplnit elektromotorem Somfy a své žaluzie ovládat pouze pomocí tlačítka. Standardní iso-žaluzie od tuzemských výrobců, nebo také designové žaluzie od výrobců z celé Evropy, uspokojí každého náročného klienta. Velmi zajímavým řešením jsou žaluzie Megaview. Ty stáhnou při kolmém naklonění dvě lamely k sobě a umožní vám tak úžasný a netradiční výhled i průnik světla. Žaluzie Varioline se zase díky své patentované technologii mohou posouvat oběma směry. Lze vytáhnout celou žaluzii směrem nahoru, nebo ji naopak stáhnout zase dolů, a ještě se navíc dá nastavit pouze na část okna.

Vertikální žaluzie

Vnitřní vertikální žaluzie mají jednotlivé lamely vertikálně umístěné vůči zemi. Dříve se více používaly do kanceláří, díky novým technologiím výroby a novým dekorům vyrobeným přímo na míru se hodí především do interiéru domácností. Z mnoha barev, vzorů a dekorů si dokáže vybrat jistě každý. Rozdílná je i šíře lamel. Standardně používaná lamela šíře 127 mm může být nahrazena užší lamelou 89 mm či 63 mm, anebo naopak širší designovou lamelou o šíři 250 mm. Velice specifické provedení vám nabízí jednotlivé lamely tvořeny provázky.

vertikalní žaluzie

Výhody vertikálních žaluzií

Dá se s nimi zastínit opravdu velká plocha, různé šikminy, neobvyklé tvary, trojúhelníky či oblouková okna, kdy lze zvolit jak horizontální, tak i vertikální oblouk. Ovládání je standardní pomocí řetízku a provázku, je možné je ovládat tyčí nebo elektromotorem. Žaluzie můžete různě roztahovat po požadované ploše, nastavovat úhel lamel a snadno regulovat množství světla. Vybrat si můžete i vlastní potisk.

Plisé žaluzie

Plisé žaluzie jsou vyrobeny ze speciálního druhu textilie, na kterém jsou uměle vytvořeny záhyby do tvaru harmoniky. Díky této úpravě látky jsou plisé žaluzie nejuniverzálnější typ zastínění a disponují mnoha praktickými výhodami. Speciální plisovaná látka se vyrábí ve více jak 400 odstínech a dokáže se přizpůsobit jakémukoliv tvaru vašich oken. Hodí se na trojúhelníková i víceúhelníková, kulatá i šikmá. Systém zastínění dokáže zastínit atypická okna, ale má také důmyslný způsob ovládání. Lze je ovládat nezávisle z obou stran, ze shora i zdola, a tím zastínit pouze tu část okna, která je zrovna třeba. Je zde také možnost kombinace dvou látek a zvolit typ zastínění zvaný Den&Noc. Zkombinovat látku transparentní na den imitující záclonu a látku zatemňující na večer a noc.

plisé žaluzie

Bambusové a dřevěné žaluzie

Dřevěné nebo bambusové žaluzie dodá vašemu domovu útulnost. Žaluzie z přírodních materiálů zažívají svůj velký návrat a tento vysoce elegantní doplněk interiéru je stále oblíbenější. Díky vlastnostem přírodních materiálů disponují velice pevnými a přitom pružnými lamelami. UV povrchová ochrana vám zaručí dlouhodobou stálobarevnost i životnost. Žaluzie s bambusovou lamelou můžete dokonce použít i ve vlhkých prostorech a v  prostorech s nestabilní teplotou, jako jsou koupelny nebo zimní zahrady. Bambusové žaluzie mohou mít lamelu 25 a 50 mm. Dřevěné žaluzie mají šíře lamel 25, 35, 50 a 70 mm. Ovládání je pomocí provázku, řetízku nebo komfortní ovládání pomocí elektrického strojku. Lamely mění svůj sklon a tím se reguluje propustnost světla. Montáž dřevěných žaluzií je možná prakticky kdekoli, tedy přímo na okno, do jeho výklenku nebo čelně na zeď.

dřevěné žaluzie

Záclonové žaluzie

Záclonové žaluzie vznikly propojením dvou prvků, ze záclony a stínícího prvku. Harmonicky fungující celek je vysoce funkční a vzhledově velmi estetický i dekorativní. Záclonová žaluzie má jednotlivé lamely, stejně jako horizontální a vertikální žaluzie, se kterými lze libovolně otáčet a regulovat propustnost světla. Kolem jednotlivých lamel je připevněna záclona tvořící z celého systému jednotnou záclonovou žaluzii. Žaluzie Harmony jsou vertikální. Jedním výrobkem vyřešíte dva problémy, při stínění na den, kdy vám jde přes záclonu světlo do interiéru a můžete se dívat ven a zatemnění na noc. Natočením lamel zajistí soukromí i ve večerních hodinách, kdy v interiéru rozsvítíte.

záclonové žaluzie

Nevíte, které žaluzie jsou pro vás vhodné? Kontaktujte nás a my vám s výběrem správných žaluzií pomůžeme.Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt