Menu

Vertikální žaluzieVertikální žaluzie

Tyto vnitřní žaluzie získaly svůj název díky svému vizuálnímu provedení. Jednotlivé lamely jsou v tomto případě vůči zemi vertikálně, kdežto horizontální žaluzie mají naopak lamely rovnoběžné se zemí. Dříve se tento druh žaluzií používal spíše do kanceláří. Díky novým technologiím výroby jsou však dnes k dispozici velmi zajímavé vzory a dekory, které se hodí i do interiéru domácností. Proto dnes vertikální žaluzie zdobí mnoho rodinných domů a bytů. Vertikální stínění je vhodné i pro rozdělení prostoru.

Designové využití žaluzií

Vertikální žaluzie s vysokou variabilitou

Vertikální látkové žaluzie představují významný stínicí prvek využívaný ve veřejných a komerčních prostorech, kancelářích, školách, nemocnicích, bytech i domech. Tlumí hluk i nepříjemné echo ozvěny. Jsou jednoduché, vysoce funkční, mají univerzální použití a montáž je velmi snadná. Hlavní předností svislých žaluzií je jejich vysoká variabilita. Systém moderních vertikálních žaluzií se proto často využívá pro zastínění velkých ploch, atypických tvarů oken, horizontálních i vertikálních oblouků. Tento typ stínění je vhodný i na balkónové sestavy, které v sobě kombinují okno i dveře.

Vertikální žaluzie jsou velmi oblíbeným způsobem stínění, kterým lze velmi snadno a účinně regulovat přístup světla do daného interiéru. Jsou elegantní a vkusnou dekorací interiéru, kterou lze snadno zkombinovat s barvami a designy, které se již v místnostech nacházejí. Vertikální žaluzie jsou složeny ze samostatných pruhů látky. Volně visící látkové lamely zavěšené v horním pojezdovém profilu se částečně překrývají.

Široká nabídka tipů, barev i vzorů

Vertikální žaluzie jsou k dispozici ve stovkách barev a dekorů, ze kterých si může každý vybrat ty pravé. Kromě barevné škály a dekoru je k dispozici i rozdílná šířka lamel. Standardně se používá lamela v šířce 127 mm, kterou lze nahradit užší lamelou 89 mm a 63 mm nebo širší lamelou o šíři 250 mm. Komplexní nabídka sortimentu vertikálních žaluzií zahrnuje i možnost vlastního potisku žaluzií. Můžete vsadit i na specifické provedení, kdy jednotlivé lamely tvoří provázky.

Výhody vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie mají velmi elegantní vzhled. Díky novým technologiím jsou k dispozici zajímavé vzory a dekory, které se hodí i do interiéru rodinných domů a bytů. Jsou významným stínicím prvkem hojně využívaným ve veřejných a komerčních prostorech, kancelářích, školách i nemocnicích.

stineni pro velke plochyVhodné pro malé i velké plochy

Neopomenutelnou výhodou vertikálních lamel je možnost zastínění malých i velkých ploch. Oblíbená francouzská okna, balkonové sestavy i skleněné stěny s nimi hravě zastíníte. Z široké nabídky si jistě vyberete a s vlastním potiskem můžete doladit každý interiér i barevné ladění firemní značky.

regulace svetlaEfektivní regulace světla

Žaluzie se dají různým způsobem roztahovat po dané ploše a můžete si dle potřeby nastavovat úhel lamel, čímž vhodně regulujete požadované množství světla vnikající do jakéhokoliv interiéru. Mohou poskytnout jemné stínění i celkové zatemnění místnosti. Výroba probíhá s milimetrovou přesností.

vhodne pro atyp oknaVhodné pro atypická okna

Systém moderních vertikálních žaluzií se často využívá pro zastínění velkých ploch, atypických tvarů oken, horizontálních i vertikálních oblouků. Je vhodný na balkónové sestavy kombinující okno i dveře, šikminy, trojúhelníky i oblouková okna v podobě horizontálních a vertikálních oblouků. Horizontálně i vertikálně ohnuté žaluzie a stropní žaluzie nabízejí spoustu možností stínění.

velky vyber latekVelký výběr barev a materiálů

Rozsáhlá kolekce barev a materiálů je velkou výhodou svislých látkových žaluzií. Podle vašich přání a požadavků na stupeň zastínění můžete vybírat z pestré škály transparentních i plně zatemňujících látek. Komplexní sortiment vertikálních žaluzií zahrnuje i možnost vlastního potisku žaluzií. Výběr z 350 různých vzorů v šířce lamel 63, 89, 127 nebo 250 mm dává obrovské možnosti. Lamely mohou tvořit i provázky.

nehorlaveNehořlavé

Na vertikálních žaluziích jistě oceníte i jejich nehořlavost. Velikost lamely si vybere každý a barevná škála i paleta vzorů je opravdu rozmanitá. Pokud zvolíte nehořlavé lamelové látky a látky nepodporující hoření, přispějete ke zvýšení bezpečnosti v daném prostředí.

snadna udrzbaSnadná údržba lamel

Velkou výhodou je i snadná údržba lamel. Drobných mechanických nečistot a prachu lamely lehce zbavíte jemně navlhčeným hadříkem nebo pomocí vysavače s použitím nejnižšího stupně sání. Čištění vertikálních žaluzií prodlužuje jejich životnosti.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Vertikální žaluzie lze ovládat manuálně, šňůrou nebo tahem. Ovládají se standardně pomocí řetízku a provázku nebo tyčí. Formou vertikálního stínění se lamely dají různě roztahovat po celé ploše, lze nastavovat úhel lamel a regulovat požadované množství světla vnikající do dané místnosti.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené vertikální žaluzie lze ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte je proto manuálně zatahovat či roztahovat a dopřejete si tak vyšší komfort při ovládání. Stisknutím jediného tlačítka svislé žaluzie nastavíte do požadované polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízení vertikálních žaluzií dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete je tak libovolně nastavovat dle potřeby.

Druhy vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie zahrnují spoustu možností. Základní členění zahrnuje provázkové vertikální žaluzie, zajímavý typ Manhattan se speciálními tvarovanými lamelami a unikátním vzhledem široké lamely, nebo oblíbené žaluzie opatřené vlastním potiskem.

Provázkové vertikální žaluzie

Provázkové žaluzie představují moderní způsob interiérového zastínění. Jsou lehké, vzdušné a mohou nahrazovat záclony. Provázkové žaluzie jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních a lze tak docílit zajímavých barevných kombinací i vhodného sladění s interiérem. Provázková žaluzie je tvořena jednotlivými lamelami z provázků a zachová si svou funkčnost. Lze ji regulovat natočením jednotlivých lamel a docílit požadovaného zastínění. Vertikální provázkové žaluzie jsou k dispozici s lamelou šířky 89 mm a 250 mm, nebo třeba ve formě panelové stěny s lamelou šířky 800 mm.

Manhattan

Funkční typ vertikální žaluzie je vzhledově podobný panelové stěně. Vertikální žaluzie Manhattan jsou opatřeny designovými lamelami o šíři 250 mm, vyrobenými z exkluzivních tkanin. Dodají interiéru moderní a elegantní vzhled. Mohou být vyrobeny i se speciální tvarovanou lamelou s unikátním vzhledem široké lamely. Díky tomu získáte jedinečný prvek do každé místnosti. Žaluzie je možno natáhnout na určitou část plochy a pomocí natáčení lamel reguloval propustnost světla.

S vlastním potiskem

Vertikální žaluzie s vlastním potiskem jsou oblíbené především ve společnostech, kdy se může na žaluziích objevit logo společnosti, fota nabízených produktů i lidí ve firmě. Jsou vhodné i do domácností, kdy si na žaluzii můžete dát natisknout opravdu cokoliv. Pohádkové postavičky pro děti, vzpomínky z dovolené i rodinné portréty. Svou domácnost tak můžete ozvláštnit velmi originální žaluzií. Žaluzie s potiskem si zachovává veškeré vlastnosti a funkčnost, jako klasické vertikální žaluzie.

Barevné varianty vertikálních žaluzií

Vzorník

Orientační ceník vertikálních žaluzií

Cena vertikálních žaluzií se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, druhy lamel, barva a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci žaluzií preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Vertikální žaluzie o rozměru 200×250 cm Cena (včetně DPH)
Základní provedení vertikálních žaluzií 5000 Kč
Provázkové vertikální žaluzie 10500 Kč
Vertikální žaluzie Manhattan 11000 Kč
Vertikální žaluzie s potiskem 16500 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na vertikální žaluzie.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou žaluzií.

Fotogalerie vertikálních žaluzií

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt