Menu

Venkovní žaluzieVenkovní žaluzie

Venkovní žaluzie do oken, někdy také nazývané předokenní žaluzie, jsou v dnešní době nejpoužívanější formou venkovního stínění. Díky svému umístnění před okny představují velmi účinnou tepelnou ochranu. Ve staženém stavu velmi efektivně odráží sluneční paprsky a nedovolují jim proniknout do interiéru. Tímto způsobem příznivě ovlivňují tepelné podmínky uvnitř objektu.

venkovni zaluzie

Jednotlivé typy venkovních žaluzií se od sebe liší především tvarem a šířkou lamely s označením písmeny C, Z a S, typem ovládání a způsobem bočního vedení lamel. Předokenní žaluzie jsou velmi originálním a funkčním doplňkem moderních fasád, se kterou je díky možnosti výběru ze široké škály barev hravě sladíte. Venkovní žaluzie jsou vždy vyráběny s maximální pečlivostí a se zaměřením na dosažení nejvyšších nároků na design, funkci i životnost daných produktů.

Venkovní žaluzie vám přinesou možnost zastavit sluneční paprsky ještě dříve, než proniknou do dané místnosti. Můžete plynule regulovat množství světla vstupující do interiéru a ušetříte díky nim také za klimatizaci. V zimních měsících zase dokáží dobře izolovat objekty před nechtěným únikem tepla, čímž přináší další úsporu za vytápění. Navíc vám zaručí dokonalé soukromí a zabrání nechtěným pohledům zvenčí.

Díky nastavení lamel lze získat fascinující souhru průniku světla a slunečních paprsků do interiéru.  Plynulým natáčením horizontálních lamel dosáhnete vytouženého efektu vhodného zastínění. Pomocí tohoto jedinečného efektu současně docílíte možnost výhledu zevnitř ven. Současně zůstane vaše soukromí zcela ochráněno před nežádoucími pohledy kolemjdoucích. Navíc dokáží velkou měrou snížit množství hluku přicházejícího z ulice.

Výhody venkovních žaluzií

uplne zatemneni a ochrana proti slunciEfektivní ochrana proti slunci

Předokenní žaluzie vytváří optimální prostředí z pohledu světelných podmínek a vytváří příjemné klima interiéru. Žaluzie před oknem tak účinně chrání každou místnost před horkem a nabízejí možnost regulovat množství slunečních paprsků dopadajících do pokoje. Při správném nastavení lamel zabrání vstupu slunečních paprsků i horkého vzduchu do interiéru a současně je možno prostor větrat. Dokonalé zastínění oceníte i v noci, kdy do interiéru neproniknou ani světla lamp.

snížení hlukuSnížení venkovního hluku

Dalším velkým bonusem předokenních žaluzií je možnost významného snížení hluku pronikajícího zvenčí. Snížení množství hluku přicházejícího z ulice oceníte zejména v nočních hodinách, kdy si můžete dopřát ničím nerušený, kvalitní spánek.

Ochrana soukromí a majetkuOchrana soukromí

Venkovní žaluzie s lamelami v zavřeném stavu dokonale zabrání nechtěným pohledům zvenčí a vytváří příjemnou intimní atmosféru v každém interiéru. Zaručí vám tak dokonalé soukromí. Pomocí natáčení lamel docílíte možnost výhledu zevnitř ven a zároveň zůstane vaše soukromí zcela nenarušeno a chráněno před nežádoucími pohledy zvenčí.

stineni pro velke plochyStínění pro velké plochy (až 24 m²)

Předokenní žaluzie dokáží zastínit i velké skleněné plochy, které mohou být velké dokonce až 24 m². Francouzská okna a skleněné stěny tak pomocí venkovních žaluzií velmi dobře zastíníte. Jde o velmi efektivní a pěkné designové řešení vhodné pro zastínění velkých ploch.

tepelna usporaTepelná úspora

Venkovní žaluzie vytváří optimální prostředí z pohledu tepelných podmínek. Šetří náklady na klimatizaci a dokáží vytvořit příjemné klima v interiéru. Předokenní žaluzie také účinně chrání každou místnost před únikem tepla v zimních měsících.

jednoduché ovládáníJednoduché ovládání

Venkovní žaluzie lze ovládat manuálně pomocí zalamovací kliky nebo elektromotoru, který v současné době v dodávkách pohonů zcela dominuje. Elektropohon, který lze propojit s dálkovým ovládáním a zabezpečovacími nebo regulačními čidly představuje moderní trend vysokého komfortu ovládání stínící techniky. Usnadní vám práci, zajistí komfort a ovládání lze propojit i s chytrou domácností.

Členění instalace podle boxu

Bez krytí horního nosiče

Venkovní žaluzie bez krytí horního nosiče se instalují do výklenku oken přímo na fasádu. Horní nosič je tak umístěn v okenním výklenku a je viditelný i s jeho kotvícími prvky.

bez kryti horniho nosice

S krytem hliníkového plechu

Předokenní žaluzie opatřené krytem z hliníkového plechu dokáže chránit lamely žaluzií. Hliníkový krycí plech tak zakrývá horní nosič i celý svazek lamel a ve stavu vytažení žaluzie je dokonale chrání před povětrnostními vlivy a nepříznivým počasím. Barvu krytu lze sladit s barvou žaluzií nebo fasády.

s krytem hlinikoveho plechu

V podomítkové schránce

Venkovní žaluzie mohou být také zasazeny přímo v podomítkové schránce. Tento typ schránky se žaluzií je určen pro zaomítání, a proto není na fasádě budovy vůbec vidět. K dispozici je více typů schránek a jde o velmi zajímavou formu instalace, která celkový dojem objektu nijak neruší.

v podomitkove schrance

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Ruční neboli manuální způsob představuje klika s převodovkou. V tomto případě jsou venkovní žaluzie ovládány pomocí zalamovací kliky. Ovládání není nijak náročné z pohledu nutnosti vynaložené síly a zvládnou jej v pohodě ovládat ženy i děti.

jednoduché ovládáníMobilní

Mobilní způsob ovládání předokenních žaluzií je v poslední době velmi rozšířený. Pokud jsou venkovní žaluzie motorické řízené, dají se skvěle propojit i s chytrým mobilním zařízením. Žaluzie mohou být součástí chytré domácnosti. Elektropohon lze propojit s dálkovým ovládáním, zabezpečovacími i regulačními čidly. Získáte tak jedinečný komfort ovládání stínění.

ovládání vypínačemVypínačem

Předokenní žaluzie lze ovládat i pomocí vypínače. Motoricky řízené venkovní žaluzie pomocí jednoduchého vypínače tak nemusíte manuálně vytahovat a stahovat. Stisknutím jediného tlačítka je nastavíte do vytoužené polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Další způsob ovládání venkovních žaluzií je pomocí ovladače. V tomto případě je stínění motorické a řízené dálkovým ovladačem. Můžete tak spouštět a vytahovat jednotlivé předokenní žaluzie, nebo je ovládat i všechny najednou.

Druhy lamel

lamela s lememLamela s lemem

Lamela s lemem v šířkách 60 a 80 mm.

Jde o nejpoužívanější venkovní žaluzie, které jsou stranově vedeny v lištách i lankách. Jsou vhodné zejména do kancelářských a komerčních prostor, ale do rodinných domů či bytů.

lamela bez lemuLamela bez lemu

Lamela bez lemu v šířkách 50, 60 a 80 mm.

Tato flexibilní lamela přináší výjimečný design. Je vedena ve vodících lankách nebo lištách. Její hlavní výhodou je velmi nízká výška složeného lamelového paketu, čímž vzhledově neruší celkový dojem, nestíní a nebrání ve výhledu ven. Díky nim neztratíte kontakt s okolím, třeba pohled do zahrady.

lamela ve tvaru ZLamela ve tvaru Z s lemem s těsnící gumou

Lamela tvaru Z s lemem s těsnící gumou v šířce 90 a 70 mm.

Tato robustní lamela disponuje nejlépe domykajícím účinkem. Lamely jsou v tomto případě naklápěny takzvaným žebříčkovým systémem. Tento typ se vyznačuje vysokou odolností a je obzvláště vhodná do rodinných domů.

Způsob vedení lamelového závěsu

Na výběr jsou hned dva druhy vedení lamelového závěsu. Lamelový závěs tedy může být veden buď v postranních ocelových lankách, nebo je veden přímo ve vodících lištách. Konečný výběr je jen na vás. Pokud si nebudete jisti, rádi vám poradíme.

Barevné provedení lamel

Venkovní žaluzie jsou standardně dodávány s barevným sladěním lamel vodících lišt i krycích plechů. Je také možné si zvolit jejich různé barevné kombinace. V základní nabídce je 21 různých barev, tím ale výběr ani zdaleka nekončí. Dle vašeho přání je možné dodat i žaluzie ve vámi zvolené barvě podle vzorníku RAL.

Vzorník

Orientační cena venkovních žaluzií

Cena horizontálních žaluzií se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, druhy lamel, barva, způsob ovládání a způsob instalace. Záleží tak, jakou specifikaci žaluzií preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Venkovní žaluzie o rozměru 150×150 cm Cena (včetně DPH)
S ručním ovládáním 6600 Kč
S vypínačem 10500 Kč
S dálkovým ovladačem 13500 Kč

Jedná se o reprezentativní příklad. Pro konkrétní cenovou nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře níže. Cena je uvedená bez montáže.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na předokenní žaluzie.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

 1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
 2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
 3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
 4. V případě souhlasu zadáme žaluzie obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
 5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou žaluzií.

Fotogalerie venkovních žaluzií

Mohlo by vás zajímat

  Zaujal vás tento produkt?

  Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


  Hledání na webu

  Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
  naše vyhledávání.

  Kontakt

  • Vikova 1
   140 00 Praha 4

   Návštěva showroomu je možná po předchozí telefonické domluvě.
  • +420 737 113 867
  • info@louver.cz