Menu

Pohyblivé pergolyPohyblivé pergoly jsou elegantní, modulární pergoly s posuvnou, shrnovací střechou, ovládané patentovanou technologií speciálně vyvinutou pro velké terasy. Díky své konstrukci dokáže pohyblivá pergola zakrýt prostor o velikosti až 6 x 13 m. Jedná se o ideální produkt vhodný pro hotely a restaurace pro flexibilní zastřešení předzahrádek a jiných venkovních prostor.

Stahovací pergola

Střecha pergoly

Střecha pergoly je vodotěsná a v sloupcích pergoly je integrován odvodňovací systém. V závislosti na rozpětí pergoly může být sklon střechy od 7° do 30°. Pergolu lze opatřit různými variantami bočního zastínění. Na výběr jsou různé typy screenového skládacího zastřešení. Pro příjemnou večerní atmosféru lze pergolu vybavit integrovaným LED osvětlením a topením.

Výhody pohyblivých pergol

Posuvná pergola je nejprodávanější řešení s posuvnou střechou a lze ji instalovat na rodinné domy, byty, restaurace, kavárny, hotely a jiné komerční využití.

stahovací střechaStahovací střecha

V Německu vyráběná, protipožární a 100% vodotěsná tkanina z PVC s gumovým těsněním je k dispozici v různých neprůhledných i průsvitných barvách. Plachta je zpevněná vyztužovacími profily zaručujícími vysokou odolnost.  

RELAXACE ZA KAZDEHO POCASIOchrana proti vnějším vlivům

Tkanina je vysoce odolná vůči teplotě, větru, vlhkosti, dešti, slunci a díky akrylovému vrchnímu nátěru i vůči nečistotám. Voda je svedena do čelního okapu a stéká nosnými sloupy k zemi, kde volně vytéká nebo je rozvedena do prostoru drenáží. Zatažením pod stříšku je chráněná i před sněhem.

MOZNOST VYUZITI PRISLUSENSTVIMožnost využití příslušenství

Pergolu je možné doplnit o integrované LED-TEC osvětlení s ovladačem dálkového stmívání umožňujícím změnit intenzitu osvětlení. Topení je řešeno nástěnnými elektrickými infrazářiči.

MOZNOST BOCNIHO STINENIMožnost bočního stínění

Pergolu lze opatřit různými variantami bočního zastínění včetně screenových rolet, prosklenými stěnami či posuvnými panely.

dlouhá životnostDlouhá životnost pergoly

Pergola je vyrobena z extrudovaných hliníkových profilů s kvalitním práškovým nátěrem zajišťujícím dlouhou životnost a vysokou odolnost. Šrouby a čepy jsou z nerezové oceli vysoké kvality.

stineni pro velke plochyMožnost využití velkých rozměrů

Pohyblivá pergola se vyrábí vždy na míru v libovolném rozměru až do šířky 13 metrů s maximálním výsuvem 6 metrů. Střecha pergoly se sklonem zajišťuje odtékání vody. Pergolu lze opatřit i předním odtokovým profilem.

snadna udrzbaPergoly jsou téměř bezúdržbové

Kvalitní nehořlavé potahy německé výroby se vyznačují 100 % voděodolností. Akrylový vrchní nátěr umožňuje snadné čištění vodou bez saponátů.

Možnosti ovládání posuvných pergol

Pergolu je možné ovládat pouze elektronicky pomocí elektromotoru v podobě speciálně uloženého trubkového pohonu SOMFY s vestavěným rádiovým přijímačem.

ovládání ovladačemOvladačem

Řídicí systém včetně ovládání od společnosti SOMFY ovládá posuvnou pergolu pomocí přenosného dálkového ovladače v několika variantách, s různým počtem řídících kanálů, s možností scénářů nebo ovládání v určitý čas. Příslušenství tvoří čidla reagujících na změny počasí, slunce, vítr a déšť.

jednoduché ovládáníMobilní

Při použití systému SOMFY Tahoma můžete pergolu ovládat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo počítače, s možností napojení na smart home.

Zastínění pohyblivé pergoly pomocí screenových rolet

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochrana před vlivy počasí, jako je slunce, vítr nebo déšť, ale i k ochraně soukromí pod pergolou. Screeny mají hliníkový extrudovaný box s různou velikostí v závislosti na šířce. Vodící profil je pevně fixován nerezovými šrouby do stojiny pergoly. Uvnitř profilu je PVC vložka, která je součástí ZIP systému. Hliníkové profily lze barevně přizpůsobit konstrukci.

Odvod dešťové vody

Posuvné pergoly zajistí odtok dešťové vody, díky dokonale napnuté PVC látce, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Vývod vody je viditelný prostřednictvím odtokové patky. Pod pergolou budete mít vždy dokonalé sucho.

Odvod dešťové vody

Rozměry stahovací pergoly

Posuvná pergola může být vyhotovena v 1, 2 a 3 modulovém provedení. Pergola s jedním modulem má 2 stojiny a maximální rozměr 4 500 x 6 000 mm, dvou modulová má 3 stojiny a rozměr 9 000 x 6 000 mm a tří modulová má 4 stojiny a maximální rozměr 13 000 x 6 000 mm. Nelze měnit počet stojin pro modul, ale pergoly lze spojovat vedle sebe do nekonečně dlouhého zastínění.

rozměry pohyblivé pergoly

Mezní rozměry jednotlivých modulů

jedno pole dvě pole tři pole
šířka 2 500 – 4 500 mm 4 510 – 9 000 mm 9 010 – 13 000 mm
hloubka 1 500 – 6 000 mm 1 500 – 6 000 mm 1 500 – 6 000 mm

Montáž pohyblivé pergoly

Posuvné pergoly se kotví na stěnu domu či do stropu. Při instalaci do nezateplené fasády se používají závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Do zatepleného zdiva se upevňuje kotvícími šrouby Fischer Thermax v kombinaci s touto maltou. Pevné ukotvení stojin pergoly v přední části se provádí na betonovou základovou desku nebo patku pomocí šroubů do betonu nebo závitovými tyčemi.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na lamelovou pergolu.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme žaluzie obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou pergol

Fotogalerie pohyblivých pergol

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt