Menu

Hliníkové pergolyHliníková pergola

V dnešní době se pergoly stávají nedílnou součástí každé domácnosti. Svým prostorem poskytují pergoly ideální místo ke každodenní relaxaci. Hliníková pergola představuje kvalitní a spolehlivý systém zastřešení v módním designu. Systémové řešení hliníkových pergol lze vyrobit přímo na míru.

hliníková pergola

Střecha hliníkové pergoly může být z komůrkového čirého či mléčného polykarbonátu o síle 16 mm nebo bezpečnostního lepeného skla. Polykarbonát je cenově dostupnější. Bezpečnostní sklo je stále populárnější. Hliníková pergola se sklem se doplňuje stíněním pomocí markýz, baldachýnů nebo plisé žaluzií.

Výhody hliníkových pergol

dlouhá životnostDlouhá životnost pergoly

Hlavní výhodou hliníkových pergol je fakt, že mají velmi dlouhou životnost.

snadna udrzbaPergoly jsou bezúdržbové

Výhodou hliníkových konstrukcí u pergol je, že prakticky nepotřebují žádnou údržbu.  

RELAXACE ZA KAZDEHO POCASIElegantní prostor pro relaxaci za každého počasí

Hliníková pergola vytvoří prostor pro relaxaci, posezení s rodinou či s přáteli nebo místo, kam lze postavit rotoped, anebo si přečíst knihu.  

elegantní mezičlánek mezi domem a zahradouElegantní mezičlánek mezi domem a zahradou

Díky hliníkové pergole dojde k vytvoření elegantního propojujícího mezičlánku mezi domem a zahradou.

pevna konstrukceStabilní a odolná konstrukce

Výhodou hliníkových konstrukcí u pergol je, že jsou velmi stabilní a vysoce odolné.  

MOZNOST BOCNIHO STINENIMožnost bočního stínění

K pergole se dá také připojit i boční stínění, které vás ochrání před větrem a deštěm.

ochrana proti deštiSkvělá ochrana před sluncem a deštěm

Hliníková pergola vás ochrání před slunečním UV zářením a silnými paprsky, přitom budete v suchu a terasa zůstane stále vzdušná.

Možnosti ovládání zastínění hliníkových pergol

ruční ovládáníRuční

Stínění hliníkových pergol lze ovládat manuálně, tedy šňůrou nebo tahem. Můžete jej vytahovat a stahovat, čímž lze regulovat požadované množství světla v aktuálním čase a podle vaší potřeby.

jednoduché ovládáníMobilní

Ovládání systému stínění je možné i mobilním telefonem. Pomocí motoricky řízeného ovládání, které je komfortní a pohodlné, lze systém propojit s chytrým mobilním zařízením a snadno ovládat. Celý systém můžete napojit na chytrou domácnost.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené stínění hliníkových pergol lze ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte je manuálně zatahovat a roztahovat. Stisknutím jednoho tlačítka je nastavíte do požadované polohy.

ovládání ovladačemOvladačem

Motoricky řízené stínění hliníkových pergol lze ovládat dálkovým ovladačem díky instalaci elektromotoru. Motorické stínění je řízené dálkovým ovladačem dle aktuální potřeby.

Možnosti zastínění hliníkových pergol

Pro komfortnější užívání hliníkové pergoly s pevnou střechou doporučujeme použít speciálně vyvinuté stínění pro zastínění pergol nebo zimních zahrad.

Zastínění pomocí venkovní markýzy

Pokud chcete zastavit sluneční paprsky nad polykarbonátem nebo bezpečnostním sklem, lze použít zastínění systémem Xline. Markýza nad střechou je o něco náchylnější k poryvům větru, látka se více znečišťuje a markýza nelze používat za deště. Markýza Xlight pod střechou sice tak efektivně nebrání slunečním paprskům, ale je odolnější proti větru, lze ji používat za deště a látka má vyšší životnost. Není vystavena vnějším vlivům a nečistotám.

Zastínění pomocí baldachýnů a plisé žaluzií

Cenově dostupnější řešení zastínění hliníkové pergoly je pomocí baldachýnů nebo plisé žaluzií. Jedná se o zastínění, které se instaluje mezi hliníkové střešní krokve. Standardně se ovládá manuálně, tahem za přední profil pomocí tyče. V případě plisé žaluzií je lze za příplatek ovládat elektropohonem.

Zastínění pomocí screenových rolet

Screenové rolety ZIPSCREEN slouží jako ochrana před vlivy počasí, jako je slunce, vítr nebo déšť. Navíc vás ochrání před pohledy sousedů. Screenové rolety mají hliníkový box, který má různé velikosti v závislosti na šířce. Vodící profil je pevně fixován do stojiny pergoly. Uvnitř profilu je PVC vložka, která je součástí tzv. ZIP systému. Hliníkové profily lze barevně přizpůsobit konstrukci celé pergoly.

Zastínění pomocí venkovních rolet a žaluzií

Množství slunečního svitu nastavíte jednoduše i pomocí instalovaných venkovních rolet a žaluzií. Výběr je široký jak, v šířce nabídky, odborné pomoci s vhodným technickým řešením, tak i v profesionalitě instalace. Venkovní stínění v podobě žaluzií a rolet se hodí na zastínění hliníkových pergol, ale i teras a balkonů.

Odvod dešťové vody

Hliníkové pergoly s pevnou střechou zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Hliníkové pergoly mají sklon střechy 11°, což představuje klesání 140 mm/m. Voda pak odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod hliníkovou pergolou tak budete vždy dokonale v suchu.

nákres pergoly se sklonem střechy

Sklon střechy pergoly

Příslušenství

Mezi nejoblíbenější příslušenství patří osvětlení, které je integrováno uvnitř hliníkových střešních profilů. LED osvětlení je v bílé variantě. Ve standardním provedení se osvětlení ovládá pomocí spínače na zdi. Další variantou je ovládání pomocí dálkového ovladače. K vyhřívání prostoru pergoly slouží nástěnné elektrické infrazářiče s různým výkonem, v různých barvách a se zajímavým příslušenstvím.

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na pergoly.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

 1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
 2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
 3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
 4. V případě souhlasu zadáme žaluzie obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
 5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou pergol a stínění.

Fotogalerie hliníkových pergol

  Zaujal vás tento produkt?

  Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


  Hledání na webu

  Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
  naše vyhledávání.

  Kontakt