Navigace
Pomoci s výběrem

Přehrát video

Zastínění zimních zahrad

Zastínění vytvoří v zimních zahradách ideální prostředí za jakéhokoliv počasí. Nabízíme zastínění typu Xline, které se montuje na vnější stranu oken zimní zahrady a zastínění typu Xlight, které se montuje na spodní, tedy vnitřní stranu. Zimní zahrada získá s vhodným stíněním příjemné klima. Umožní vám být blíž přírodě bez ohledu na roční období i počasí.

Výhody zastínění zimních zahrad

Zastínění zimních zahrad zabrání jejich přehřátí. Systém Xline odrazí sluneční paprsky ještě předtím, než projdou přes sklo do interiéru. Systém Xlight se instaluje zevnitř a vhodně místnost zastíní od nepříjemného oslňujícího slunce.

Zastínění zimní zahrady je ovládáno elektromotorem s kontrolovaným dojezdem tkaniny do kazety pomocí tlačítka. Vhodná je instalace automatických čidel na slunce a vítr. Pokud jste příznivci chytré domácnosti, tento systém se dá velmi dobře propojit s vaším zařízením.

Hliníkové části jsou opatřeny práškovým vypalovaným lakem v barvě dle vzorníku RAL. Markýzové akrylové látky a speciální tkaniny Soltis jsou dostupné v široké nabídce vzorů a barev. 

Navrhneme zastínění pro zimní zahradu, ale také pergolu, terasu, další skleněné plochy nebo světlíky. Snadná je i údržba. Pro běžné čištění konstrukce i tkaniny stačí čistá voda bez chemických přípravků.

Zeptejte se na cokoliv

Možnosti ovládání

Mobilem

Na menších plochách by bylo možné použít kliku. Ovládání tohoto systému je však možné pouze pomocí elektromotoru, který lze propojit s chytrým mobilním zařízením.

Vypínačem

Motoricky řízené stínění lze komfortně ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Stisknutím jediného tlačítka stínění nastavíte do požadované polohy v aktuálním čase.

Ovladačem

V tomto případě je stínění řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak jednotlivé rolety libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Konstrukce zastínění

Celková konstrukce se skládá z látky, hliníkové kazety, bočních vodících lišt a z profilu s napínacím systémem. Při zasunutí stínění se tkanina navine na tyč a zůstane pak ukrytá v kazetě. Při vysouvání se látka odvíjí z hřídele a současně se dá do pohybu i přední profil, který se pevně napíná pomocí speciálního systému s protitahem. Systém zaručuje, že je látka v jakékoliv pozici vždy pevně napnutá.

Materiál

Hliníkové části jsou opatřeny práškovým vypalovaným lakem. Barvu laku lze přizpůsobit dle přání libovolného odstínu ze vzorníku RAL. Kazety, boční lišty a přední profil se vyrábějí z hliníkové slitiny velmi odolné vůči korozi. Navíjecí ocelová tyč je maximálně pevná a kompletně chráněná v kazetě.

Druhy látek

Pro zastínění se používají markýzové akrylátové látky a speciální tkanina Soltis.

Soltis je převratný druh materiálu umožňující přiměřený průhled ven. Současně díky své struktuře dokonale zadržuje tepelné záření a zabraňuje přehřívání interiéru.

Akrylátové látky jsou neprůhledné, dostupné v široké nabídce vzorů a barev. Jsou odolné proti vyblednutí, plísni, zetlení, vodě i slunečnímu záření.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.