Navigace
Pomoci s výběrem

Přehrát video

Plisé žaluzie

Standardní provedení plisé žaluzie představuje speciální druh ploché a hladké textilie, na které jsou uměle vytvořeny záhyby. Látka pak tvoří tvar harmoniky. U provedení duette jde o originální látku se strukturou včelí plástve. Tento druh látky zvyšuje vzduchovými komorami mezi pruhy látky svou izolační schopnost a filtrace světla je měkčí. Oslnivé denní světlo je pak příjemné měkké.

Inspirujte se

Výhody plisé žaluzií

Plisé žaluzie tvoří zcela výjimečný a vysoce estetický doplněk interiéru. Kombinace dvou látek typu Den a Noc vám navíc nabízí možnost jemného stínění přes den a dokonalé formy zastínění na noc. Můžete je vytahovat z hora dolů i ze spodu nahoru. Je tedy možné zastínit třeba jen středovou část okna.

Tento typ žaluzií je vhodný i pro atypické tvary oken a šikminy. Plisé tak dokonale přizpůsobíte tvaru lichoběžníku, trojúhelníku, pětiúhelníku, šestiúhelníku, víceúhelníku i pravoúhlého trojúhelníku. Výjimkou nejsou ani oválná a kruhová okna.

Speciální, plisovaná látka použitá na plisé žaluziích je k dispozici ve více jak 400 odstínech. Neopomenutelnou výhodou je také možnost kombinace dvou látek typu Den&Noc, kdy transparentní látku použijete během dne a imituje vám záclonu, zatemňující látku pak použijete na večer i noc.

Z bezpečnostních důvodů také jistě oceníte, že jsou plisé látky nehořlavé. Právě tato skvělá vlastnost je dalším bonusem plisé žaluzií. Oproti klasickým látkám a záclonám jste tak při použití plisé žaluzií v dokonalém v bezpečí a bez obav.

Zeptejte se na cokoliv

Možnosti ovládání

Ruční

Za standardní ovládání se považuje forma ovládání zcela nezávisle pomocí madel umístěných na obou stranách. Zastínění si tak můžete ručně nastavit tak, jak budete v dané chvíli právě potřebovat.

Mobilem

Mobilní způsob ovládání plisé žaluzií je velmi rozšířený. Motorické řízení se dá skvěle propojit i s chytrým mobilním zařízením, dálkovým ovládáním, zabezpečovacími a regulačními čidly. Tím získáte jedinečný komfort ovládání této stínící techniky.

Vypínačem

Plisé žaluzie lze ovládat i pomocí vypínače. Motoricky řízené plisé pomocí jednoduchého vypínače pak nemusíte vytahovat a stahovat manuálně. Stisknutím jediného tlačítka je nastavíte do vámi požadované polohy.

Ovladačem

Další způsob ovládání plisé žaluzií je pomocí ovladače. V tomto případě je tato forma stínění motorická a řízená dálkovým ovladačem. Můžete tak pohodlně spouštět a vytahovat žaluzie jednotlivě, nebo je ovládat i všechny najednou.

Montáž plisé žaluzií

Při montáži máte na výběr hned ze tří různých typů, které se od sebe liší v konečném dojmu. Buď zvolíte montáž do zasklívací lišty, na okenní rám nebo přímo před okno. Každá s forem montáže má své jedinečné vlastnosti a přednosti.

Do zasklívací lišty

Pokud si zvolíte montáž do zasklívací lišty, můžete počítat s tím, že jde o velmi prostorově úspornou montáž, která se upevní do zasklívací lišty nebo pomocí šroubů či lepení přímo na ní. Výsledek je velmi decentní a tato forma je velmi oblíbená.

Na okenní rám

Žaluzie Den a Noc lze také instalovat pomocí šroubů nebo formou lepení. Jde o velmi vhodné řešení určené zejména pro okna se širokými a hlubokými příčkami. V tomto případě se dá plisé připevnit přímo na rámy oken.

Před okno

Další možností je forma montáže plisé přímo před okno, tedy na stěnu nebo strop. V tomto případě plisé žaluzie velmi pěkně zakryje celý okenní výklenek a docílíte tak mimořádně dekorativního prvku ve svém interiéru.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.