Navigace
Pomoci s výběrem

Přehrát video

Panelové posuvné stěny

Panelové posuvné stěny představují moderní a designový doplněk používaný při stínění interiéru. Japonské stěny se hodí zejména pro zastínění velkých okenních ploch či prosklených stěn a mohou představovat i zajímavě řešený předěl v daném prostoru.

Inspirujte se

Výhody panelových posuvných stěn

Stěnové panely lze využít nejen jako stínicí či zatemňující prvek, ale i místo dveří, k vestavěným skříním, k zakrytí různých výklenků, niky, nebo kuchyňských a pracovních koutů.

Panelové posuvné stěny se hodí zejména pro zastínění velkých okenních ploch, prosklených průčelí i stěn. Maximální šířka japonské stěny činí 5 700 mm a maximální výška 3 000 mm. 

Japonské rolety mohou místnost stínit nebo zcela zatemnit pomocí látek s plně zatemňujícím účinkem. 

Drobných nečistot a prachu se lehce zbavíte navlhčeným hadříkem nebo pomocí vysavače za použití nejnižšího stupně sání. Japonské závěsové látky pak lze také klasicky vyprat.

Japonské záclonové panely lze vyrobit z roletových i závěsových látek. Také lze nechat panely vyrobit z látky, které si zákazník sám dodá, nebo zajistit potisk panelů podle navrženého vzoru. Možností je i použití nehořlavých látek, materiály s obsahem skelného vlákna ocení zejména alergici.

Zeptejte se na cokoliv

Možnosti ovládání

Ruční

Panelové posuvné stěny lze ovládat manuálně, šňůrou, tyčkou nebo tahem. Japonské stěny se dají různě roztahovat po celé ploše a regulovat požadované množství světla vnikající do dané místnosti. Pokud je horní profil o něco delší než celková šířka zastíněné plochy, lze umístit panely mimo zastíněnou plochu, aby nedocházelo k nežádoucímu zúžení prostoru.

Vypínačem

Motoricky řízené japonské žaluzie lze komfortně ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte je pak manuálně zatahovat a roztahovat. Stisknutím jediného tlačítka panelové posuvné stěny nastavíte do požadované polohy v aktuálním čase.

Ovladačem

Motorické řízení dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je pak svislé stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak jednotlivé panely libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Jak to funguje?

Panely jsou na horní hliníkové kolejnici uchyceny pomocí suchých zipů či podhledové lišty. Panely se dají libovolně posouvat po kolejnici a zastínit jen tu část okna, kterou právě potřebujete. Panely lze také zcela stáhnout k jedné straně a ponechat volný zbytek prostoru. Jednotlivé panely nejsou fixovány ve spodní části a do vytvořené kapsy je vloženo zátěžové závaží.

Systém panelové posuvné stěny je velmi precizně provedený. Vertikální panelové posuvné stínění se skládá z hliníkového profilu a samotného stínícího materiálu. K dispozici jsou dvou až pětidrážkové profily. Počet drážek vždy odpovídá počtu panelů. Celkový počet panelů lze také navýšit kombinací dvou profilů. Samotné panely jsou k jezdcům uchyceny pomocí suchého zipu nebo pohledové lišty, což umožňuje v případě potřeby jejich snadnou výměnu bez nutnosti složité úpravy horního nosiče.

Maximální šířka činí 5 700 mm a výška 3 000 mm. Profily jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku v bílé nebo stříbrné barvě. Jednotlivé volně visící látkové panely jsou v různé šířce, zavěšené v horním pojezdovém profilu, do něhož lze umístit až 10 panelů o maximální šířce od 40 do 150 cm. Montují se na stěnu nebo strop. Japonská posuvná stěna tak může zastínit okna i celé stěny s okenním otvorem.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.