Menu

Panelové posuvné stěnyPanelové posuvné stěny

Panelové posuvné stěny představují moderní a designový doplněk používaný při stínění interiéru. Panelová stěna si vás získá svým vzhledem v podobě velkoplošných panelů, které lze uzpůsobit přesně podle vašich představ. Lze je libovolně posouvat do stran anebo vrstvit za sebou. Proměnlivá hra světla a stínu protkaná možností pohledu dovnitř i ven má jedinečné kouzlo.

Barevné kombinace panelových posuvných stěn

Japonské stěny se hodí zejména pro zastínění velkých okenních ploch či prosklených stěn a mohou představovat i zajímavě řešený předěl v daném prostoru. Jednotlivé panely jsou k dispozici v široké škále barev, vzorů i dekorů. Panely lze také libovolně kombinovat a na jedné zástěně třeba použít panely transparentní i zastiňující. Docílíte tak zajímavých světelných podmínek uvnitř místnosti, které lze velmi dobře využít.

Systém panelových posuvných stěn

Panely jsou na horní hliníkové kolejnici uchyceny pomocí suchých zipů či podhledové lišty. Panely se dají libovolně posouvat po kolejnici a zastínit jen tu část okna, kterou právě potřebujete. Panely lze také zcela stáhnout k jedné straně a ponechat volný zbytek prostoru. Jednotlivé panely nejsou fixovány ve spodní části a do vytvořené kapsy je vloženo zátěžové závaží.

Systém panelové posuvné stěny je velmi precizně provedený. Vertikální panelové posuvné stínění se skládá z hliníkového profilu a samotného stínícího materiálu. K dispozici jsou dvou až pětidrážkové profily. Počet drážek vždy odpovídá počtu panelů. Celkový počet panelů lze také navýšit kombinací dvou profilů. Samotné panely jsou k jezdcům uchyceny pomocí suchého zipu nebo pohledové lišty, což umožňuje v případě potřeby jejich snadnou výměnu bez nutnosti složité úpravy horního nosiče.

Maximální šířka činí 5 700 mm a výška 3 000 mm. Profily jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku v bílé nebo stříbrné barvě. Jednotlivé volně visící látkové panely jsou v různé šířce, zavěšené v horním pojezdovém profilu, do něhož lze umístit až 10 panelů o maximální šířce od 40 do 150 cm. Montují se na stěnu nebo strop. Japonská posuvná stěna tak může zastínit okna i celé stěny s okenním otvorem.

Široká nabídka variant, barev i vzorů

Japonské rolety slouží pro snadné stínění, jako ochrana proti slunečním paprskům i jako moderní a elegantní doplněk interiérů. Japonské rolety mohou místnost i zcela zatemňovat pomocí látek s plně zatemňujícím účinkem. Nehořlavé látky jsou pak velmi populární v kancelářích pro zvýšení bezpečnosti. Pro alergiky jsou vítané materiály s obsahem skelného vlákna.

Japonské rolety tvoří vhodnou alternativu k roletám i vertikálním žaluziím a lze je použít k zastínění velkých ploch i k předělení velkých místností. Široký výběr materiálů, barev a dekorů látek nabízí vytvoření osobitých a jedinečných kombinací. Originální design je vhodný pro komplexní zastínění bez ohledu na počet oken nebo křídel s možností ručního i elektrického ovládání.

Výhody panelových posuvných stěn

ELEGANTNI PRVEK pro rozdeleni prostoruElegantní prvek pro rozdělení prostoru

Stěnové panely lze využít nejen jako stínicí či zatemňující prvek, ale i místo dveří, k vestavěným skříním, k zakrytí různých výklenků, niky, nebo kuchyňských a pracovních koutů, které chceme nějakým způsobem oddělit od dalšího prostoru v dané místnosti. Panelové stěny jsou elegantním designovým prvkem, který poskytuje neuvěřitelné množství možností.

stineni pro velke plochyVhodné pro velké plochy

Panelové posuvné stěny se hodí zejména pro zastínění velkých okenních ploch, prosklených průčelí i stěn. Mohou také představovat i velmi zajímavé řešení pro rozdělení v dané místnosti. Maximální šířka japonské stěny činí 5 700 mm a maximální výška 3 000 mm. Vyrábí se s milimetrovou přesností.

regulace svetlaEfektivní regulace světla

Japonské rolety slouží jako vysoce účinná ochrana proti slunečním paprskům. Japonské rolety mohou místnost stínit nebo zcela zatemnit pomocí látek s plně zatemňujícím účinkem. Nehořlavé látky jsou často využívané v kancelářích pro vyšší bezpečnost. Materiály s obsahem skelného vlákna ocení zejména alergici.

snadna udrzbaSnadná údržba a péče

Údržba japonských panelových stěn je velmi snadná. Vždy se odvíjí od typu použitého materiálu. Drobných nečistot a prachu se lehce zbavíte navlhčeným hadříkem nebo pomocí vysavače za použití nejnižšího stupně sání. Japonské závěsové látky pak lze také klasicky vyprat.

velky vyber latekVelký výběr látek a materiálů

Japonské záclonové panely lze vyrobit z roletových i závěsových látek. Lze je přizpůsobit stávajícím doplňkům v interiéru a nechat panely vyrobit z látky, které si zákazník sám dodá, nebo zajistit potisk panelů podle navrženého vzoru. Počet, šířku, uspořádání a způsob shrnování jednotlivých panelů si při dodržení stanovených výrobních principů určuje vždy zákazník. Možností je i použití nehořlavých látek zvyšujících bezpečnost. Panely jsou v individuálních velikostech a ve 240 různých vzorech látek.

Možnosti ovládání

ruční ovládáníRuční

Panelové posuvné stěny lze ovládat manuálně, šňůrou, tyčkou nebo tahem. Japonské stěny se dají různě roztahovat po celé ploše a regulovat požadované množství světla vnikající do dané místnosti. Pokud je horní profil o něco delší než celková šířka zastíněné plochy, lze umístit panely mimo zastíněnou plochu, aby nedocházelo k nežádoucímu zúžení prostoru.

ovládání vypínačemVypínačem

Motoricky řízené japonské žaluzie lze komfortně ovládat i pomocí jednoduchého vypínače. Nemusíte je pak manuálně zatahovat a roztahovat. Stisknutím jediného tlačítka panelové posuvné stěny nastavíte do požadované polohy v aktuálním čase.

ovládání ovladačemOvladačem

Motorické řízení dálkovým ovladačem nabízí instalace elektromotoru. V tomto případě je pak svislé stínění motorické a řízené příslušným dálkovým ovladačem. Můžete tak jednotlivé panely libovolně nastavovat podle aktuální potřeby.

Užitečné informace

U panelové posuvné stěny lze látky libovolně kombinovat na jednotlivých panelech. Častou variantou je provedení, kdy je horní profil o něco delší než je celková šířka zastíněné plochy. Tento způsob pak umožňuje takzvané parkování látkových panelů i mimo zastíněnou plochu a tím následně nedochází k nežádoucímu zúžení prostoru.

Barevné varianty posuvných stěn

Vzorník

Orientační ceník panelových stěn

Cena panelových stěn se odvíjí od několika hlavních parametrů: Velikost, barva, látka a způsob ovládání. Záleží tak, jakou specifikaci preferujete. Níže jsme pro vás připravili orientační ceník, který vám pomůže vytvořit si představu. Pro konkrétní nabídku nás kontaktujte pomocí formuláře na konci stránky.

Panelová posuvná stěna o rozměru 200×250 cm Cena (včetně DPH)
Posuvná stěna v základním provedení 9500 Kč

Záruka a garance

Abychom vám mohli garantovat vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnost, nabízíme vám rolety jen od předních renomovaných firem.

Venkovní rolety splňují nároky na bezpečnost dětí dle ČSN EN 13120 svými ochrannými systémy.

Záruka 24 měsíců na posuvné stěny.

Záruka 5 let na elektropohony Somfy.

Způsob a průběh realizace

Jednoduché kroky, které vás dovedou ke kvalitnímu stínění:

  1. Vyplňte níže poptávkový formulář, na který se pokusíme ihned reagovat. Sjednáme si s vámi schůzku přímo na místě budoucí instalace stínění.
  2. Následně k vám přijede náš specializovaný technik a poradí vám s výběrem stínění přesně podle vašich představ.
  3. Vybereme pro vás to nejvhodnější řešení zohledňující veškerá kritéria. Vše zaměříme a vytvoříme vám nezávaznou nabídku přímo na míru zcela zdarma.
  4. V případě souhlasu zadáme rolety obratem do výroby a přibližně do měsíce bude vše připraveno k montáži.
  5. Provedeme vám odbornou montáž, zaškolíme vás a poradíme s ovládáním i údržbou posuvných stěn.

Fotogalerie panelových posuvných stěn

Zaujal vás tento produkt?

Napište nám nebo nám zavolejte na +420 737 113 867


Hledání na webu

Zajímá Vás něco konkrétního? Použijte
naše vyhledávání.

Kontakt